VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Dr. Şenay Eserdağ

Dr. Şenay Eserdağ

Cinsel terapist, Dr. Şenay Eserdağ istanbul’da doğdu. İlköğretim ve liseyi istanbul’da okuduktan sonra 2002 yılında burslu olarak kazandığı Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesini 2008 yılında dereceyle bitirdi. Tıpta uzmanlık sınavında başarılı olarak Başkent üniversitesi Tıp Fakültesi’nde radyoloji ihtisasına başladı aynı zamanda Hera Klinikte vajinismus tedavileri konusunda çalıştı. 2012 yılında uzman hekim olan Dr. Şenay Eserdağ , eğitimine psikoloji, cinsel tıp ve seksoloji alanlarında devam etti.

2011 yılında Aile Danişmanlığı eğitimi ve sertifikası aldı.

2012- 2014 yılları arasında Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesinde uzman hekim olarak mecburi hizmetini tamamladı.

Cinsel Terapiler tıbbi hipnoz ve regresyon hipnoterapileri konularında çok sayıda eğitim ve sertifika aldı.

Dr. Şenay Eserdağ Avrupa Cinsel Tıp Topluluğu (ESSM) (European Society of Sexual Medicine) tarafından Budapeşte’de düzenlenen seksoloji okuluna katıldı. ESSM’ nin cinsel tıp alanında yaptığı sınavda başarılı olarak Cinsel Tıp Avrupa Board Diplomasına (fellow) sahip cinsel terapist unvanını aldı.

Dr. Şenay Eserdağ Psikoterapi Enstititusu tarafından verilen ve 3 yıl suren (teori, formülasyon, supervizyon) bütüncül psikoterapi eğitimi aldı. Üskudar Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak uzman klinik psikolog unvanı aldı.

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden hipnoterapi eğitimi alarak hipnoterapist, akupunktur eğitimi alarak akupunkturist unvanı almıştır. Medipol Üniversitesi’nde mezoterapi eğitimi ve sertifikası almıştır.

Dr. Şenay Eserdag Hera Vajinismus Tedavi Derneği İstanbul şubesi başkanıdır ve (ISAGSS) international society of aeshtetic genital surgery and sexology derneği üyesidir.

Cinsel terapiler alanında özellikle vajinismus tedavileri konusunda çalışan Dr. Şenay Eserdağ Vajinismus konusunda uluslararası ve ulusal kongrelerde pek çok sunum yapıp eğitimler vermektedir.

Dr. Şenay Eserdağ halen İstanbul Suadiye’deki muayenehanesinde vajinismus tedavileri konusunda çalışmaktadır. İleri derecede İngilizce bilmektedir. Jinekolog ve cinsel terapist Doç. Dr. Süleyman Eserdağ ile evli ve iki çocuk annesidir.

HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00