VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus Tedavisi Nedir?

Vajinismus tedavisi özel bir tedavidir ve bu konuda eğitimli bir ekip tarafından yürütülmelidir.

Ankara kliniğimizde Jinekolog Op. Dr. Ceren Katar Yıldırım ve ekibi vajinismus hastalarını başarıyla tedavi etmektedir.

Hera Klinik olarak İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakası, Ankara ve İzmir klinikleri olarak 4 klinikle hizmet vermekteyiz. Ankara kliniğimizde de, diğer kliniklerimizde olduğu gibi, vajinismus tedavisi haricinde cinsel isteksizlik, orgazm problemleri, cinsel ağrı sorunları, kızlık zarı ile ilgili problemler, hipnoterapi, cinsel yolla bulaşıcı hastalıklar gibi konularda ağırlıklı çalışılmaktadır. Ayrıca evlilik terapileri, çift taraflı cinsel sorunlar, erkeklerdeki cinsel isteksizlik, geç boşalma, ereksiyon ve erken boşalma problemleri ile ilgili de hastalara destek verilmektedir.

Vajinismus Tedavi Merkezi

2003 yılında Doç. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından kurulan Hera Klinik’te bugüne kadar toplamda 9000’ün üzerinde vajinismus hastası Ankara başta olmak üzere tüm kliniklerimizde tedavi görmüştür. Bu konuda 5 ayrı yabancı dilde yayınlanmış web sitelerimiz ile farklı ülkelerde yaşayan hastalara danışmanlık verilmektedir. Ayrıca uzakta olup gelemeyen hastalarımız için video görüşmeleri şeklinde ‘online terapi’ alternatifimiz de mevcuttur.

Vajinismus, kısa bir süre içerisinde çözülmesi gereken ciddi bir problemdir. Cinsel hayatla ilgili problemler kişilerin tüm hayatını ve ilişkisini etkilemektedir. Vajinismus tedavisini ertelemek sorunun daha çok kök salmasına, öğrenilmiş bir çaresizlik haline gelmesine yol açacaktır. Bir süre sonra evlilikle veya ilişkiyle ilgili problemler de ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus tedavisini Ankara ’da nerede olabilirim?” sorusu aklından geçen hastalarımız için Hera Klinik Ankara şubesi deneyimli ve donanımlı kadrosuyla güven vermektedir. Tüm kliniklerimizde tedavi yöntemlerimiz aynı standartta olup, tedavi olmayı düşünen hastalarımızın kendileri için en uygun merkezi tercih etmelerini önermekteyiz.

Vajinismus tedavisi ne kadar sürer?

Vajinismus tedavinde hastaların en çok sorduğu soru tedavinin ne kadar süreceğidir. Aylar süren tedaviler hastalarda ciddi motivasyon kaybına sebep olabilmektedir. Hayat tüm hızıyla akmaya devam ederken tedavi süresinin kısalığı omuzlardaki yükün hızlı bir şekilde alınabilmesi için önemlidir. Aynı zamanda, kısa sürede başarıya ulaşacak bir tedavi yöntemi hem maddi hem manevi kazanç da sağlayacaktır.

Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimizde, tedavi süresi ortalama olarak 3 gün olmakla birlikte, bazen ileri düzeydeki hastalarda bu süreç 4-5 günü bulabilmektedir. Şehir dışından veya yurt dışından gelen hastalarımızın tedavileri için en az 5 günlerini ayırmalarını öneririz. Gün kısıtlaması olmaması hastalarımızın stresini azaltarak tedaviye daha rahat adapte olmalarını sağlayacaktır.

Vajinismus tedavisi için Ankara kliniğimiz

Vajinismus tedavisi tüm kliniklerimizde olduğu gibi Ankara kliniğimizde de ‘sistematik duyarsızlaştırma’ adı verilen teknik ile genelde her gün üst üste ve günde 1-1,5 saat olacak şekilde yapılmaktadır.

Ankara içi hastalarımız iş yoğunluklarından ötürü her gün üst üste gelemezlerse, haftada 2-3 seans olacak şekilde bir ayarlama da yapılabilmektedir. Ankara’ya il dışından gelecek hastalarımız için anlaşmalı otellerde indirimli ücretlerle konaklama şansı vardır.

Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimizde davranışsal terapi metodu ile tedavi edilmektedir. Davranışsal terapilerin en büyük avantajı uygulayarak öğrenme metodu olduğu için “unutmak diye bir şeyin mümkün olmamasıdır”. Aynı araba kullanmayı, bisiklet binmeyi veya yüzmeyi öğrenmek gibidir. Nasıl ki bisiklete binmeyi bir defa öğrendiğinizde unutmak mümkün değilse, bu yöntemle vajinismus tedavisi gördükten sonra da vajinal kaslarınızı kontrol etmeyi unutmanız mümkün olmayacaktır. Vajinismus tedavisi “kalıcı” bir tedavidir.

Hera Ankara Vajinismus Tedavi

Hera Ankara Vajinismus Tedavi Merkezi’nde tüm tedaviler "Hera Vajinismus Tedavi Derneği" kurucusu jinekolog Doç. Dr. Süleyman Eserdağ danışmanlığında uygulanmaktadır. Vajinismus tedavisi Ankara kliniğimizde jinekolog Op. Dr. Ceren Katar Yıldırım ve profesyonel çalışma arkadaşları hastalarımıza destek vermektedir. Yapılan ilk görüşme ve değerlendirme sonucunda; hangi tür tedavinin uygulanacağı, kaç seans süreceği ve kesin maliyeti hakkında çiftlere detaylı bilgiler verilmektedir. Ön görüşme ve bilgilendirmeler ücretsizdir.

Ankara’da uygulanan vajinismus tedavi yöntemleri parmak egzersizleri yoktur.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00