VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus Erkek Eşlerinde Cinsel Sorunlar

Vajinismus Erkek Eşlerinde Cinsel Sorunlar

Vajinismus Erkek Eşlerinde Gelişen Cinsel Sorunlar

Vajinismus sorununa sahip kadınlar, kendini kasma veya eşi itme ile cinsel birleşmeye izin vermeyerek için cinsel ilişkiyi sonlandıran taraf olmaktadırlar. Cinsel ilişkinin gerçekleşememesi, zaman içinde vajinismus eşlerinde de bazı cinsel sorunları beraberinde getirmektedir.

Vajinismus Eşleri Neler Düşünür? Eşler Hangi Cinsel Sorunlarla Karşılaşabilir?

Vajinismusu yaşayan kadınların eşleri zaman ilerledikçe ve vajinismus sorununun düzeyi ilerledikçe kendilerinin reddedilerek istenmediği, sevilmediği gibi bazı olumsuz düşüncelere kapılabilmektedirler.

Bu tarz düşünceler içinde olan vajinismus eşlerinde de zamanla birtakım cinsel sorunlar gelişebilmektedir.

Vajinismus Eşlerinde Gelişen Cinsel Sorunlar Nelerdir?

  • Sertleşme sorunu (penisin sertliğini koruyamaması - iktidarsızlık),
  • Erken boşalma (boşalmayı kontrol edememe, denetimsiz boşalma),
  • Cinsel isteksizlik gibi sorunlar erkeklerde sıklıkla gelişen cinsel sorunlar arasındadır.

Vajinismus Eşlerindeki Cinsel Sorunlar

1- Sertleşme Sorunu

Cinsel birleşmeyi sağlayabilmek için gerekli olan sertleşmenin sağlanamaması ya da sertlik halinin devam ettirilmesinde zorluk yaşanması erkeklerdeki ‘sertleşme problemleri’ arasındadır.

Cinsel ilişkinin ‘nasıl olsa gerçekleşemeyeceği’ yönündeki düşünce, inanç ve kaygılar vajinismusta erkek eşlerdeki sertleşme sorununun kaynağıdır.

Vajinismus eşlerinde oluşabilen cinsel sorunlar içinde, sertleşme sorununa oldukça sıkça rastlanılmaktadır.

2- Erken Boşalma Sorunu

Vajinismus eşlerinde gelişebilen cinsel sorunlardan bir diğeri de erken boşalma sorunudur.

Erken boşalma veya denetimsiz boşalma – kontrolsüz boşalma, erkeğin boşalma refleksi üzerinde çok az kontrol sahibi olması ya da hiç kontrol sahibi olamaması nedeniyle boşalmayı tam olarak kontrol edememesi durumudur.

Vajinismus eşleri, bilinçli veya bilinçsiz şekilde ilişkinin gerçekleşemeyeceği düşüncesine sahiptir ve bir an önce boşalarak ilişkiyi sonlandırmak isteyebilirler. Bu durum da zaman içinde bir alışkanlığa dönüşerek boşalmayı kontrol edememe sorunu şeklinde kendisini gösterebilmektedir.

3- Cinsel İsteksizlik

Cinsel ilişkinin gerçekleşememesi, cinsel ilişkide kadının eşini eli veya ayağı ile itmesi zaman içinde erkek eşin de cinsellikten soğumasına neden olabilir. Bu durumda zaman içinde cinsel ilişkiden uzaklaşma ve cinsel isteksizlik sorunu görülebilmektedir. Başarısızlık düşünce ve kaygısı da vajinismus hasta eşlerindeki cinsel isteksizlik sebepleri arasındadır.

Erkek eşlerdeki cinsel sorunlar genelde geçicidir!

Vajinismus hasta eşlerinde görülen cinsel sorunların çok büyük bir kısmı eşe tepkisel olarak gelişmiş, sonradan kazanılmış yani daha sonra ortaya çıkmıştır.

Eş Tedavileri de Önemlidir

Vajinismus tedavisi sırasında, eş zamanlı olarak erkek eşlere de verilen egzersizler ve ilaç tedavileri oldukça faydalar sağlamaktadır. Kadındaki ilişki kaygısı ve istemsiz kasılmaların giderilmesi ile ilişkilerin başlamasıyla erkek eşlerde gelişen cinsel sorunlar da kısa zamanda çözümlenecektir.

Çok nadiren de olsa “erkeklerde düzelmeyen sertleşeme, erken boşalma veya cinsel isteksizlik sorunları açısından aktif bir cinsel terapi gereksinimi doğabilir.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00