VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Cinsel Tiksinti ve Vajinismus

Cinsel Tiksinti ve Vajinismus

Cinsel tiksinti ve vajinismus rahatsızlığı birbirinden oldukça farklıdır. Ancak bu cinsel sorunlar bazen birbiri ile karıştırılabilmektedir.

Cinsel Tiksinti Bozukluğu Nedir?

Cinsel ilişki ve aktivitelerden en az 6 ay süreyle tiksinme, iğrenmeye “cinsel tiksinti bozukluğu” adı verilir.

Cinsel Tiksinti ve Vajinismus Birlikte Görülebilir

Nadiren bazı bayanlarda cinsel tiksinti bozukluğu ile vajinismus da bir arada görülebilir. Bu kişiler tedaviye çok daha dirençlidirler. Öncelikle tedavide kişinin cinselliğe bakışının değiştirilmesi, yeniden bir bilişsel cinsel yapılandırma yapılması gereklidir. Altta yatan cinsel travmalar (taciz, tecavüz, ensest ilişkiler gibi) var ise mutlaka onarılmalıdır.

Cinsel Sorunlar Zamanla Evlilik Sorunlarına Dönüşebilir…

Vajinismus sorununu aşamayan çiftler arasında zamanla evlilik sorunları ve iletişimsel problemler ortaya çıkabilir. “Öfke patlamaları”, durup dururken gelişen gergin tartışmalar sık görülen yakınmalar arasındadır. Bu şekilde zamanla cinsel sorun bir evlilik sorununa dönüşebilir. Böylelikle boşanmalara, ayrılıklara veya aldatmalara kadar giden bir geri dönüşümü olmayan bir süreç başlayabilir.

Evliliğinizi Elinizde Sımsıkı Tutunuz…

Evlilik “cam bir topa” benzer. Elden düşüp kırıldığı zaman onu yeniden toplamanız imkansızdır. Tüm bu sebeplerden ötürü vajinismus sorununa sahip çiftlere mutlaka bir an önce tedavi için harekete geçmelerini önermekteyiz.

Cinsel Tiksinti Bozukluğu Tedavileri Sabır Gerektirir

Cinsel İsteksizlik veya cinsel tiksinti gibi bozukluklar bazen vajinismus sorunu ile beraber izlenebilmektedir. Bu problemi yaşayan hastalar cinsel terapistler tarafından daha zor bir gruptur. Ancak biraz sabır, güven ve aktif cinsel terapiler ile yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür.

Kesin ve Kalıcı Çözüm İçin Gecikmeyiniz!

Profesyonel yardım alınmaksızın vajinismus, cinsel isteksizlik (cinsel soğukluk) ve cinsel tiksinti bozuklukları kendi kendisine çözümlenmez. Pek çok çift bu şekilde evliliklerinden yıllar kaybetmektedir. Çiftlerin pek çoğu yıllar sonra artan çocuk edinme arzusu ile doktora başvurmaktadırlar.

Vajinismus ve diğer cinsel sorunlar ancak doğru tedavi kliniklerinde, güven ortamında ve bilimsel yöntemler ışığında tedavi edilebilmektedir.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00