VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus Tedavisi Sonrası Doğum

Vajinismus Tedavisi Sonrası Doğum

Vajinismus tedavisi sonrası doğum şekli, hastalar tarafından sık sorulan konular arasında gelmektedir. “Vajinismus tedavisi sonrası normal doğum yapılabilir mi, sezaryen şart mı” gibi sorulara sıkça şahit oluyoruz.

Vajinismus Tedavisi Sonrası Normal Doğum Mümkün mü?

Vajinismus tedavisi ve hamilelik ile ilgili hastalarımızın merak ettiği en önemli konulardan birisi de ‘’Acaba normal doğum yapabilir miyim?’’ şeklindeki sorulardır.

Gebelikte Jinekolog Seçimi

Vajinismus tedavisi ve hamilelik konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, hamilelik döneminde hastaların gerçekten alanında uzman ve kendi problemlerini anlayabilecek bir jinekolog doktoru tercih etmeleri olacaktır. Sizi iyi anlayabilecek, iyi bir iletişim ve güven ilişkisi kurduğunuz bir jinekoloğunuz ile hayatınızın önemli bir dönemecini daha aşacaksınız.

Vajinismus tedavisi sonrasında vajinismus hastaları hamilelik dönemlerinde artık bu korkularını atlattıkları için normal doğum yapmalarında hiçbir sakınca yoktur. Yani doğum şekli olarak sezaryen şart değildir.

Bazı hastalarımız acı eşiklerinin düşük olduğunu, normal doğumdan korktuklarını ve vajinal doğumu istemediklerini dile getirebilmektedir. Bu durumda bizler hastalarımıza normal doğum yapma konusunda ısrarcı davranmamakta ve tercihi kendilerine bırakmaktayız.

Vajinismus Tedavisi Sonrası Doğum Yöntemini Belirlerken…

Vajinismus tedavisi sonrası normal doğum (vajinal doğum) veya sezaryen konusunda seçim yapılırken; gebeliğin durumu, jinekolog hekimin önerileri ve hamilenin istekleri doğrultusunda ortak bir karar verilmesi seçilecek en uygun yol olacaktır.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00