VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus Tedavisine Ne Zaman Başlanmalı?

Vajinismus Tedavisine Ne Zaman Başlanmalı?

Vajinismus problemi aslında bir tür erteleme problemidir. Çiftler ilk zamanlarda ‘tedaviye ne zaman başlanmalı, beklesek acaba sorunu kendi kendimize çözebilir miyiz’ gibi sorularla zihinlerini yormaktadırlar. Bu şekilde hastaların pek çoğu bekleyerek, sorunlarının zamanla çözüleceğini düşünürler ve bu yüzden de tedavilerini sürekli ertelerler.

Halbu ki evlilik süresi arttıkça umutsuzluk, karamsarlıklar artmakta, öz güven eksiklikleri oluşmakta, iş hayatında performans azalmakta, sosyal hayatta sıkıntılar oluşmakta, hatta zamanla evliliklerde ciddi sorunlar baş göstermeye başlamaktadır.

Zamana Bırakmayınız

Vajinismus tedavisine beklemeden, ertelemeden, problemin ‘farkına varır varmaz’ başlamak son derece önemlidir. Çünkü ertelemek yalnızca sorunun büyümesine, evliliklerin olumsuz yönde etkilenmesine neden olur. Diğer taraftan zaman içinde vajinismus hasta eşlerinde de erken boşalma ve sertleşme sorunları gibi cinsel problemler ortaya çıkmaktadır.

‘Vajinismus’ İsmi, Çoğu Kez Önceden Duyulmamıştır

Pek çok çift evlenmeden önce ‘vajinismus’ kelimesinin ismini bile duymadığını veya hiçbir yakınlarında böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını tarafımıza ifade etmektedirler.

Vajinismus Tedavisin Geciktirilmesinde Erkek Eşler de Sorumludur

Vajinismus sorunun tedavisinin geciktirilmesinde erkek eşler de önemli yer tutar. Erkek eşin aşırı derecede pasif ve aşırı derecede anlayışlı olması adeta ‘yangına körükle gitmek’ gibidir. Eşlerinin üzülmesini istemeyen erkek eşler, son derece rahat ve sorun karşısında vurdumduymaz tavırları ile tedavilere başlamayı ötelemekte, geciktirmektedirler. Bu da çözümsüzlüğü güçlendirir.

Daha önce de belirttiğimiz üzere başka sorunlar ortaya çıkmadan, sorun fark edilir fark edilmez, en erken dönemde vajinismus tedavisi için adım atılması önemlidir.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00