VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus İlacı Var mı?

Vajinismus İlacı Var mı?

Sorunu yaşayan hastaların ilk merak ettikleri konuların başında gelmektedir: “Vajinismusun ilacı var mı?” veya “Kalıcı tedavisi nasıldır”… Pek hikâyeyi baştan anlatmaya başlayalım. Vajinismusun ne olduğunu belki daha önce hiç duymamıştınız, belki de duymuştunuz ama kendinizde veya eşinizde olacağını tahmin etmemiştiniz. İlk gece neyin ters gittiğini tam olarak anlayamadınız muhtemelen; “Yorgunluktandır” dediniz, “Heyecandandır”… “Biraz zaman geçsin elbet düzelir.”

Günler haftaları, haftalar ayları kovaladı ve bir şeyler düzeleceğine daha da kötüleşti öyle değil mi? Havanın kararmasını bile istemez oldunuz adeta, hava kararıp gece olacak ve aynı şeyler tekrar tekrar yaşanacak diye karnınıza ağrılar girmeye, kalp atışlarınız hızlanmaya başladı stresten. Önce basit bir korku olarak gördüğünüz. İlişkiye girememe probleminizin altında yatan sebebi ne siz, ne de eşiniz bir türlü anlayamadınız.

İnternette araştırırken; ‘Vajinismus’

Sonra bir gün internette arama motoruna “eşimle ilişkiye giremiyorum” yazdınız ve “VAJİNİSMUS” diye bir kelime çıktı karşınıza. Saatlerce bilgisayar ekranının karşısında kaldınız muhtemelen, yaşadığınız kabus dolu anlar bir hastalık nedeniyleymiş; bu durumun bir adı, en önemlisi kalıcı bir tedavi varmış!

Okuduklarınıza inanamadınız ilk başta, koşarak eşinize anlattınız. Sonra başarı mektuplarını okudunuz, tedavisi başarı ile sonuçlanmış hastaların videolarını izlediniz. “Vajinismusu nasıl yendiğini” anlatan satırları okuya okuya ezberlediniz belki de. O satırları yazanın bir gün kendiniz olduğunu hayal ettiniz ama bu hayalin gerçekleşeceğine bir türlü inanamadınız.

Vajinismus tedavisi mümkün bir hastalık; okuduklarınız sonucunda buna ikna oldunuz. Ancak eğer dünyada tedavi olamayacak tek bir kişi varsa; o kişi sizsiniz, buna eminsiniz! Tedavi olmayı çok istemekle birlikte tedaviyi günlerce, haftalarca, aylarca ertelediniz.

Vajinismusun ilacı var mı?

“Keşke vajinismusun bir ilacı olsa, o ilacı içsek ve tüm bu kabus bitse” diye düşündünüz çoğu zaman. Mucizelere, mucize tedavilere sarılmak istediniz. “1 günde, 1 saate, 15 dakikada vajinismusa çözüm” ilanlarını aradı gözleriniz.

Okuduğunuz mektuplarda tedavinin kolay, her kadının yapabileceği ve kalıcı bir tedavi olduğu yazıyordu hep. En önemli nokta, sizin kontrolünüz dışında kasılıp ilişkiye girmenize engel olan vajinal kaslarınızın kasılmasına engel olabilmeyi öğrenmekti. Bunları biliyor olsanız da siz yine de mucize bir ilaç olsun istediniz. O ilacı için; her şey olsun bitsin, uyuyun uyanın ve ilişkiye girmiş olun. Peki sizce böyle bir tedavi mümkün mü? 1 defa ilişkiye girmek, hele hele bunu ilaç etkisi altında yapmak sizi tedavi eder mi?

Vajinismusun hızlı ve kalıcı çözüm yolları

Vajinismus hastalığında istemsiz bir şekilde kasılan vajina kaslarınızı kontrol etmeyi öğrenmediğiniz sürece kalıcı tedavi mümkün olmamaktadır.

Herhangi bir şekilde 1 defa ilişkiye girmek vajinismusunuzu tedavi etmez; çünkü vajina girişinde kapalı olan ve tek bir ilişkide açılan bir kapak, zar vs yoktur. Sizin ilişkiye girmenize engel olan şey vajina kaslarınızdır ve o kaslar tüm vajinal kanalın çevresinde sarılı olarak bulunmaktadır.

Vajinismusu kalıcı olarak tedavi edebilmenin tek yolu, bu kasları kontrol etmeyi öğrenmektir. Öğrendikten sonrası mı? İşte o zaman vajinismus defterini tamamen kapattınız demektir! Vajina kaslarını kontrol etmeyi öğrenen kişinin bunu bir daha unutması mümkün değildir; aynı bisiklete binmeyi veya yüzmeyi hiçbir zaman unutmadığımız gibi…

O zaman haydi şimdi sıra sizde! Tüm cesaretinizi toplayın ve ilk adımı atın. Bugüne kadar tedavi olmayı başarmış olan kadınlardan hiçbir farkınız yok. Emin olun onlar da dünyadaki tedavi olamayacak tek hastanın kendileri olduğunu düşünüyorlardı ancak tedavi oldular. Vajinismusun ilacı insanın kendi iradesidir.

Unutmayın ki vajinismus “kalıcı tedavisi” olan ve yüzde yüz tedavi edilebilir bir hastalıktır. Yeter ki siz ilk adımı atın; doğru tedavi yöntemleri ile başarı kısa sürede sizin olacaktır.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00