VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus Tedavisi İstanbul

Vajinismus Tedavisi İstanbul

Vajinismus, kesin tedavisi olan bir hastalıktır. Modern tedavi yöntemleri ile 3 gün gibi kısa bir sürede, parmak egzersizi olmadan, kalıcı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Vajinismus Tedavisi İstanbul

Vajinismus tedavisini İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakasındaki kliniklerimizde özel eğitimlere sahip uzman kadromuz ile uygulamaktayız. Hera Klinik 2003 yılında Jinekolog, Aile Danışmanı ve Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Dr. Süleyman Eserdağ tarafından Ankara da açılmış, ilerleyen yıllarda İstanbul ve İzmir klinikleri ile hizmetlerini farklı bölgelere yaymıştır.

2015 yılında yine Dr. Süleyman Eserdağ tarafından kurulan ve ülkemizin bu alanda ilk sivil toplum derneği olan ‘HERA Vajinismus Tedavi Eğitim ve Araştırma Derneği’ bünyesinde de aktif çalışmalara başlanmıştır.

Vajinismus tedavisi İstanbul kliniklerinde Dr. Süleyman Eserdağ önderliğinde, HERA Vajinismus Derneği Sertifikalı uzman hekimler tarafından uygulanan yöntemlerle yapılmaktadır. Bu üç şehirdeki tüm tedaviler aynı standarttadır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul Avrupa Yakası

Vajinismus tedavisi İstanbul Avrupa Yakası Valikonağı Caddesi, No:52/5 Nişantaşı adresinde olup; bu kliniğimizde Op. Dr. Süleyman Eserdağ, Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu ve birlikte çalıştığımız profesyonel ekibimiz hastalarımıza yardımcı olmaktadır.

Vajinismus Tedavisi İstanbul Anadolu Yakası

Vajinismus tedavisi İstanbul Anadolu Yakası 2020 yılında faaliyete geçmiştir ve Bağdat Caddesi, No:394/10 adresindedir. Bu kliniğimizde Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist - Akupunkturist Uz. Dr. Şenay Eserdağ ve Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist - Jinekolog Op. Dr. Burcu Akdağ Özkök hasta kabulü yapmaktadır.

Dr. Süleyman Eserdağ İstanbul’daki kliniklerde, Dr. Burcu Akdağ Özkök ve Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu ile birlikte başta vajinismus tedavileri olmak üzere cinsel sorunlar ve genital bölge estetiği üzerine de çalışmakta, aynı zamanda danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır.

Vajinismus Tedavi Yöntemleri İstanbul

Vajinismus tedavisi İstanbul ve diğer tüm kliniklerimizde aynı tekniklerle uygulanmaktadır. Vajinismus tedavisi için uygulanan psikolojik tedavilerde “sistematik duyarsızlaştırma tekniği” uygulanmaktadır. Sistematik duyarsızlaştırma ile birlikte uygulatılan egzersizlerle sorunun üzerine adım adım gidilerek çözüme ulaşma hedeflenmektedir. Bu tekniğe bilişsel davranışsal terapi (BDT) adı verilmektedir. İstanbul kliniklerimizde verilen vajinismus tedavileri arasında "parmak egzersizi" ile çalışma YOKTUR.

Vajinismus tedavisinde davranışsal terapinin en büyük avantajı hastaya kontrolsüz bir şekilde kasılan pelvik taban kaslarını nasıl kontrol edebileceğini “öğretmesi” şeklindedir. Bu nedenle Hera Klinik’te uygulanan vajinismus tedavileri “kalıcı” tedavilerdir.

Yoğunlaştırılmış seanslarla vajinismus tedavileri

Vajinismus tedavisinde en çok merak edilen tedavinin ne kadar süreceğidir. Tedavi süresinin kısalığı hem uygulanabilirlik, hem de motivasyon açısından hastalar için büyük önem taşımaktadır. Kısa sürede vajinismusu yeneceğini bilen hastalar tedaviye dört elle sarılmaktadır. Bu nedenle kliniklerimizde vajinismus tedavisinde yoğunlaştırılmış bir tedavi programı uygulanmaktadır. Bu tedavi programı “hücum terapisi” olarak da adlandırılmaktadır.

Vajinismus tedavisi İstanbul’da ortalama tedavi süresi 3-4 gün arasındadır. Bazen bu süreç 5-6 günü bulabilir ki; bu biraz da hastaya bağlıdır. Hastanın vajinismus seviyesi tedavi süresini 1-2 gün etkileyebilmektedir. Aynı zamanda azimli, kararlı ve sabırlı hasta grubumuzda da tedavi süreci oldukça hızlı ilerlemektedir.

Şehir dışından ve yurt dışından gelen hastalarımızın seansları geldikleri gün başlamaktadır. Hastalar, her gün üst üste gelecekleri ve günde ortalama olarak 1- 2 saat sürecek yoğunlaştırılmış bir terapi sürecine alınırlar. İstanbul içinden gelen vajinismus hastalarımızda ise yapılan ilk görüşme ve jinekolojik değerlendirme sonucunda ‘tedavilerin kaç seans süreceği, hangi yöntemlerin kullanılacağı ve maliyetin ne kadar olacağı’ konularında ayrıntılı bilgiler verilir. Tedavi için bir yol haritası çıkartıldıktan sonra, hastamızın arzusu doğrultusunda tedavilere belirlenen bir günde başlanılır. Unutulmamalıdır ki her hastanın tedavisi kendisine özeldir.

Vajinismus tedavisi İstanbul adresimizde, 2003 yılından bu yana, 9000’ün üzerinde hastamız başvurmuş ve tedavileri tamamlanmıştır. Tüm merkezlerimizde uygulanan tedavi yöntemleri birebir aynıdır. O yüzden sizin için hangi şehre ulaşmak daha kolay olacaksa o şehri tercih edebilirsiniz. İstanbul’a farklı şehirlerden gelen vajinismus hastalarımız, anlaşmalı olduğumuz hotellerde indirimli ücretlerle konaklayabilirler.

Tedaviye gelirken mümkün olduğunca kendinize güvenmeniz, sabır ve irade ile önerilen çalışmaları yapmanız ve pes etmemeniz önemli konulardır. Vajinismus tedavisi sonrası çiftleri son derece güzel bir süreç beklemektedir.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00