facebook

Vajinismus Tedavi Süresi Ne Kadardır? Vajinismus tedavi süresi kliniklerde oldukça farklılıklar göstermektedir. Vajinismus için tedavi süresinin kısalığı hem maddi hem de manevi yönden çiftler için avantajlar sağlayacaktır.

Tarafımızca yapılan vajinismus tedavilerinde, probleminin tedavisinin kaç gün süreceği vajinismus derecesi, yani vajinismusun düzeyi (şiddeti) ile ilişkilidir.

Vajinismus dereceleri (vajinismus şiddeti) 4 kısımda incelenir;

  • 1. Derece: Hafif düzeydir
  • 2. Derece: Orta düzeydir
  • 3. Derece: Ortanın üstü düzeydir
  • 4. Derece: İleri (ağır) düzeydeki vajinismus hastalığıdır.

Vajinismus tedavi süreleri ve seansla merkezden merkeze oldukça farklılıklar göstermektedir.

Vajinismus tedavisi için tarafımızdan uygulanan tedaviler ortalama 3 gün sürmektedir. İleri (ağır) düzeydeki vajinismus hastalarında bu süre 4-5 güne kadar uzayabilir. Vajinismus hastaları tedavilere genelde her gün üst üste ve günde 1-1.5 saat alınırlar. Randevular hastaların gelme durumlarına göre daha aralıklı şekilde de ayarlanabilir.

Hastaların tedavi süresince ADETSİZ olmaları gerekmektedir. Gerekli durumlarda ilaç tedavileri ile adet tarihi ileriye atılabilir (Bunun için bizi önceden bilgilendirmeniz gerekmektedir)

Hastalar vajinismus tedavisi için eşleri ile veya yalnız olarak tarafımıza gelebilirler.

Vajinismus sorunu bilimsel, etik, hastalar tarafından rahat uygulanabilir ve kişiye uygun terapi yöntemleri sayesinde günümüzde % 100 başarı ile sonuçlanmaktadır. Vajinismus tedavisi için süreler pek çok hastanın beklentilerinin oldukça altındadır.