VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus Tedavi Sonrası Dönem

Vajinismus Tedavi Sonrası Dönem

Vajinismus tedavisi sonrası dönemde hayat başkadır. Hem de bambaşka... Tedavi sonrasında sizi belki de şu an hayal bile edemeyeceğiniz bir dönem beklemektedir.

Vajinismus tedavisi sonrası neler değişir?

Vajinismus tedavisi sonrası dönemde hayatınızda son derece olumlu gelişmeler olacaktır. Bu bölümde  vajinismus tedavisi sonrası dönemde neler yaşayacağınızı ve neler hissedeceğinizi sizinle paylaşıyoruz.

Vajinismus “öğrenilmiş bir çaresizliktir”

Bizler vajinismus hastalığını kişilerin hayatlarında yaşadıkları “kazanılmış bir başarısızlık” veya ‘’öğrenilmiş çaresizlik’’ olarak görmekteyiz. Yani işlerinde, eğitim hayatında, profesyonel kariyerinde hep başarılara imza atan, genel hayat akışında bu “başarılı insanların” cinsellik gibi aslında pek çok kişinin, hatta okuma yazma bilmeyen insanların bile yapabildiği işlevi yapamamaları kendilerine olan güvenini sarsmakta, öz güven yitimine neden olmakta, kendilerini mutsuz ve başarısız hissetmelerine sebep olmaktadır. Vajinismus zaman içinde kişilerin yalnızca cinsel hayatlarını değil, hayatlarının her alanını etkileyen bir probleme dönüşür.

Hayatlarında her ne kadar mutlu olmayı, gülmeyi, güzel işler yapmayı deneseler ve başarılı olmak için sürekli çalışsalar bile beyinlerindeki sabit bir düşünce kendilerini sürekli rahatsız etmekte ve huzursuzluk vermektedir. Bu sabit düşünce yaşanan vajinismus sorunu yani cinsel başarısızlıktır.

Vajinismus tedavisi sonrası eşleriyle rahat bir şekilde ilişkiye girebilmek vajinismus hastalarının “yaşamlarındaki bir dönüm noktası” olmaktadır. Hayata yeniden sımsıkı bağlanma, geçmişteki kötü anıları artık geride bırakma, evliliğe yeniden ve daha normal bir şekilde karı koca olarak devam edebilme evlilik veya beraberliklerdeki yeni yaşam enerjisi haline gelmektedir.

Vajinismus tedavi sonrası dönemde eşinizle ilişkileriniz daha iyiye gidecektir

İlginçtir ki; cinsel terapi sonrası vajinismus sorununu yenen hastaların kendilerine bakışları dahi değişmektedir. Cinsel tedavi sonrası hastaların kendilerini daha feminen görmekte, giyimleri, duruşları, makyajları, oturuşları dahi değişmekte, hayatlarındaki bu en büyük korkularını yenmenin verdiği rahatlık ve mutluluk tüm ruhlarına işlemektedir.

Bu değişiklikleri dışarıdan bile fark etmek rahatlıkla mümkün olmaktadır. Hatta hastalarımızdan vajinismus tedavisi sonrası aldığımız geri bildirimlerde iş arkadaşları tarafından “sende değişiklikler görüyorum, eskisi gibi sinirli ve gergin değilsin, artık çok daha sakin ve rahat bir halin var, hayırdır hayatında ne değişti?” gibi değerlendirmeler yapıldığını ve bunları da hastalarımızın kendi içlerinde tatlı bir gülümseme ile cevap verdiklerini işitmekteyiz.

Hayatınızdaki ve evliliğinizdeki bu en büyük sıkıntıyı bu vajinismus hastalığını yendikten sonra evliliğiniz çok daha anlam kazanacak, kendinizi ve eşinizi çok daha fazla seveceksiniz. Eşiniz de sizi çok daha fazla sevecek ve tüm bu olumlu etkiler dalga dalga iş hayatınıza ve sosyal hayatınıza yansıyacak, kendinize olan öz güveniniz artacak, işinizde ve kariyerinizde çok daha başarılı bir insan konumuna geleceksiniz.

Vajinismus tedavisi sonrası dönem içinde;

  • Vajina içine fitil, tampon yerleştirebileceksiniz
  • Sağlıklı kadınlar gibi jinekolog kontrollerine gidebilecek; rahat bir şekilde vajinal (jinekolojik) muayene ve pap smear tetkiklerinizi yaptırabileceksiniz
  • Kendinize duyduğunuz güven artacak, çok daha mutlu hissedecek, geleceğe hep umutla bakacaksınız
  • Dilerseniz ileriki zamanlarda normal doğum dahi yapabileceksiniz
  • Zaman içinde cinsel ilişkide duyduğunuz haz ve tatmin artacak, cinselliğin önemini ve anlamını çok daha iyi kavrayacaksınız.
  • Evlilik ilişkiniz düzene girecek, eğer aranızda sebebi belirsiz tartışmalarınız varsa bunlar sonlanacak, eşiniz ile oluşturduğunuz sevgi bağınız güçlenecektir.

Maalesef vajinismus sorunlarının üzerini örtüp cinsel tedavilerini erteleyen, tedavilerden yıllarca kaçınan ve yıllarca bu ağır yükü gereksiz yere omuzlarında taşıyan hastalar, bu kadar kolay ve kısa bir zaman içinde sorunları çözüldüğünde “keşke çok daha önceden gelseydik, kendi başımıza aşacağımız bir durum değilmiş” demekten kendilerini alamazlar.

Yanlış veya eksik tedaviler umut kırıcıdır!

Hastaların pek çoğu maalesef gittikleri yanlış yerlerde uygulanan, tecrübe ve bilgi sahibi olmayan hekimler tarafından yanlış tedavilerin kurbanı olmakta, sorunları çözülmek bir yana daha da büyümekte, hekim ve cinsel terapistlere olan güvenleri azaldığından ötürü de ileriki zamanlarda tedavileri düşünmemekte, evliliklerini “aseksüel” şekilde sürdürmeyi tercih etmektedirler.

Eğitim düzeyi yüksek olsa bile, hastalarımız arasında cinci hocalara, türbelere, şarlatanlara giden pek çok çift bulunmaktadır. Maddi ve manevi kayıplara uğramamak için vajinismus ve diğer cinsel sorunlar ile ilgili bilimsel çalışan doğru adresi baştan bulmak son derece önemlidir.

Vajinismus ve diğer cinsel sorunlar doğru merkezde, doğru cinsel tedavi ile % 100 çözümü olan problemlerdir.

İlk yapmanız gereken bu konuda bilimselliği olan müesseseleri araştırmak, daha sonra da bir an önce tedaviye karar vererek harekete geçmek yani “tedaviye başlamak”. Göreceksiniz ki; siz de tedavi ettiğimiz tüm hastalarımız gibi bu sorununuzdan en kolay ve en rahat bir şekilde kurtulacaksınız.

Zaman içinde hamile kalmanız ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmeniz geçmişte yaşamış olduğunuz tüm bu sıkıntıların üzerini örtecektir.

Vajinismus tedavisi sonrası dönem farklıdır

Vajinismus tedavisi sonrası hayatınızda yepyeni bir sayfa açılacak; evliliğiniz çok daha iyi bir şekilde düzene girecek, hem kendinizi daha çok sevecek ve beğenecek, hem de eşinizin size olan sevgisi ve bağlılığı katlanarak artacaktır.

Daha fazla ertelemeden, artık yardım alma zamanı…

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00