VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus Tedavi Merkezi

Vajinismus Tedavi Merkezi

Vajinismus Tedavi Merkezi (Hera)

Vajinismus tedavi merkezi (klinik) seçimi başarıya ulaşmada son derece önemlidir. Hastaların pek çoğunun ne tür bir klinik ortamında bu sorunu çözebileceği ile ilgili kafalarında pek çok soru işaretleri bulunmaktadır.

Özel Hastane, Devlet Hastaneleri, Özel Muayenehane (klinik) gibi pek çok merkez vajinismus sorununun çözümü üzerine çalışabilmektedir.

Vajinismus tedavisi için yanlış merkez seçimi bu sorunu yaşayan kişilerde hayal kırıklığına sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlar sonrasında da vajinismus hastalarının problemleri daha fazla büyüyebilmekte ve hatta zamanla hastaların tedaviye olan inançları da tamamen kaybolabilmektedir.

Vajinismus tedavi merkezi seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; tedaviyi yapan kişi veya kişilerin vajinismus konusunda son derece deneyim sahibi, alanlarında uzman kişilerden oluşmuş olmasıdır.

Vajinismus Tedavi Merkezi Seçiminde Önemli Konular

Vajinismus tedavisine başlamadan önce doğru merkez seçimi için detaylı bir araştırma yapmak ve sonrasında tedaviye karar vermek önemli bir adım olacaktır.

Vajinismus tedavisini uygulayan merkezde, cinsel problemler konusunda uzman bir jinekologun yer alması önemlidir. Çünkü cinsel ilişkiye girememe problemi, bazen kişinin vajinasında yer alan yapısal engellerden de kaynaklanabilmektedir. Bu durumun tespit edilmesi basit bir jinekolojik muayene sonucunda sağlanmaktadır ve anatomik sorunlarda kesin çözüm için cerrahi işlem şarttır.

Maalesef, kızlık zarında anatomik bir engel olduğu halde gereksiz yere psikolojik yönelimli cinsel terapi alan pek çok vajinismus hastası vardır.

Diğer taraftan bazı kişiler yapısal bir sorun olmamasına rağmen gereksiz yere kızlık zarına uygulanan cerrahi müdahalelere de maruz kalabilmektedir.

Problem tamamen psikolojik kökenli ise bu tarz yanlış müdahaleler sorunu asla çözemeyecektir. Bu gibi durumlar sonrasında sorun çözülemeyeceği gibi hastanın tedaviye olan inancı azalabilmekte ve umutsuzluklar büyüyerek zamanla ciddi depresyonlara dönüşebilmektedir. Sorunu derininden yaşayan vajinismus hastalarında intihar eğilimlerine bile şahit olmaktayız.

Vajinismus Tedavi Merkezi Seçimi İçin Uyarılar

Vajinismus hastalarına en önemli tavsiyemiz, vajinismus tedavi merkezi seçimi yaparken son derece dikkatli, titiz, detaylı bir araştırma yapmaları ve daha sonrasında tedavi için kendilerine uygun gördükleri bir merkeze başvurmalarıdır.

Vajinismus tedavi merkezi ile ilgili araştırma yaparken;

 • Merkezin kaç yıldır vajinismus konusunda faal olduğu
 • Vajinismus tedavilerinin kimin tarafından yapıldığı
 • Hangi tür tedavi yöntemlerinin yapıldığı (‘parmak egzersizlerine dayalı mı’ vs)
 • Uygulanan tedavi yöntemlerinin kanıtlanmış bilimselliği
 • Kaç hastanın şu ana dek tedavi gördüğü
 • Vajinismus tedavi merkezinin başarı oranı
 • Vajinismus tedavilerinin ne kadar (kaç gün, kaç ay) sürdüğü
 • Sosyal medyadaki hasta yorumları (Facebook, twitter)
 • İnternet sitesindeki bilgileri
 • Ücretlendirmeleri (paket ücret veya seans ücretleri)
 • Lokalizasyonu (vajinismus klinik hangi şehirde, hangi semtte)
 • Hastalarla ilgili başarı öyküleri
 • Merkezin sizde oluşturduğu ön izlenim ve hisleriniz önemlidir.

Diğer taraftan telefonla iletişim kurduğunuzda aldığınız güven ve karşı tarafın rahatlatıcı yaklaşımları da vajinismus tedavi merkezi seçiminde sizin için önemli referanslar olacaktır.

Unutulmamalıdır ki; doğru adımlarla vajinismus tedavi merkezi seçimi başarınız için çok önemlidir.

Vajinismus tedavisi için merkez seçiminde, doğru ve güvendiğiniz bir kliniğin seçimi tedavi başarınızdaki en önemli anahtar olacaktır.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00