VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus Hastaları İçin Çözüm Önerileri

Vajinismus Hastaları İçin Çözüm Önerileri

Vajinismus, cinsel ilişki esnasında kadının acı duyması veya acı olacak hissiyle kendisini kasarak ilişkiye izin vermeme durumudur. Vajinismus problemi her ne kadar başta yalnızca kadının sorunuymuş gibi görünse de zaman içinde eşlerini de etkileyerek daha büyük problemlere neden olabilir. Bu açıdan problem fark edilir edilmez çözüm arayışları içine girmek ve bu sorundan bir an önce kurtulmak gerekmektedir. Bu bölümde ‘vajinismus hastaları için çözüm önerileri’ sunmaya çalışacağız.

Vajinismus, bir çift sorunudur. Bu yüzden çözüm yoluna başvurmadan önce vajinismus hastalarına eşlerin desteği son derece önemlidir. Hastaların eşleri bu sorunun ikisine de ait olduğunu kabul eder ve destek olursa problemin çözüm süreci de son derece kolay hale gelecektir.

Vajinismus Sorunu ve Çözüm Önerileri

Vajinismus Hastaları Çözüm Önerileri-1: Sorunuzu Ertelemeyin.

Vajinismusu yaşayan ve problemlerinin ne olduğunu fark eden çiftlerden bir kısmı anında çözüm arayışları içine girerken, bu sorunu yaşayan çiftlerin büyük bir çoğunluğu ise maalesef problemi görmezden gelerek veya önemsemeyerek sürekli erteleme yolunu seçmektedirler. Sorun zaman içerisinde büyümekte, işin içinden çıkılmaz bir hale gelmektedir.

Vajinismus hastaları için çözüm önerilerimizden ilki ve en önemlisi ‘sorunun farkına varır varmaz’ bu sorunun büyümesine izin vermeden, sorunu asla ertelemeden çözüm arayışı içine girilmesidir. Unutulmamalıdır ki; vajinismus bir tür gereksiz erteleme hastalığıdır ve sorun ertelendikçe çığ gibi büyümeye devam edecektir.

Diğer taraftan vajinismus sorunu ancak bir profesyonel destek ile kesin çözüme ulaşabilmektedir.

Vajinismus Hastaları Çözüm Önerileri-2:

Sorunun kaynağının net tespiti için önce jinekolojik değerlendirmeden geçin.

Cinsel ilişkiye girememe veya ilişki sırasında sorun yaşama gibi durumlarda ilk gideceğiniz adres, cinsel terapiler konusunda deneyimli bir jinekolog olmalıdır. Hem vajinismus tanısının konulması hem de kaynağının saptanmasında jinekolojik değerlendirme önemlidir.

Vajinismus, %90 gibi büyük bir oranda geçmişten gelen ve kişinin bilinçaltında yer eden birtakım psikolojik nedenlerden kaynaklanırken, oranında da kişinin fizyolojik yapısında yer alan birtakım engellerden kaynaklanabilir.

Vajinismus sorunu için çözüm arayışına girmeden önce problemin kaynağının belirlenmesi son derece önemlidir. Bu durumda hastalara çözüm önerimiz problemin kaynağının belirlenmesi için öncelikle jinekolojik bir değerlendirmeden geçmesi gerektiğidir. Basit bir jinekolojik değerlendirme sonrasında problemin kaynağı net olarak görülecek ve uygulanacak tedavi yöntemi belirlenecektir.

Vajinismus Hastaları Çözüm Önerileri-3:

Cinsel terapi uzmanınızı ve tedavi merkezinizi iyi seçin.

Tüm sağlık problemlerinde olduğu gibi vajinismus probleminin çözümünde de bu konuda kendini geliştirmiş uzman ve deneyimli kişiler tarafından tedavinin uygulanması oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki; vajinismus doğru tedavi merkezlerinde uygulanan doğru tedavi yöntemleriyle %100 oranında başarıyla sonuçlanabilen bir problemdir.

Bu yüzden bizim vajinismus hastaları için çözüm önerimiz; tedaviye başlamadan önce doğru merkez seçimi için iyi bir araştırma yapmaları ve bu konuda son derece titiz olmaları gerektiğidir.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00