facebook

Vajinismus Tedavisini Kimler Yapar?Vajinismus tedavisi cinsel terapiler konusunda uzman ve bu alanda deneyimli, kendini geliştirmiş tıp fakültesi mezunu hekimler tarafından yapılmalıdır.

Ülkemizde maalesef ‘seksoloji’ adı altında bir uzmanlık alanı olmadığından, vajinismus terapileri bu konuda kendisini yetiştirmiş, bilgi ve tecrübe sahibi hekimler tarafından uygulanmalıdır.

Cinsel terapi konusunda bilgi ve tecrübe sahibi hekimlerin ülkemizde sayı olarak son derece azlığından ötürü, ilk başta iyi bir araştırma yaptıktan sonra tedavilere başlanmasını önermekteyiz. Aksi takdirde tedavilerin hüsranla bitmesi kaçınılmazdır.

Vajinismus tedavisini yapan kişinin cinsel terapi konusunda uzman olmasının yanı sıra genital alanın fizyolojisi, anatomik yapısı hakkında da detaylı bilgi sahibi olması önemlidir.

Psikologların hasta tedavi etme yetkisi yoktur

Uzman psikologlar, sosyologlar ve aile danışmanlarının tek başlarına herhangi bir hastalığı tedavi etme yetkisi YOKTUR. Hastalık tedavi etme yetkisi ülkemizde ve tüm dünyada yalnızca hekimlerin görev ve sorumluluğundadır.

Uzman psikologlar, sosyologlar, aile danışmanları tüm dünyada yalnızda danışanlarını bilgilendirmek ve rahatlatmak amacıyla danışmanlık hizmetlerinde bulunabilir veya vajinismus tedavisi sırasında hekimlere yardımcı olabilirler.

Tedaviye başlamadan önce, sizin için en uygun vajinismus tedavi merkez seçimi konusunda iyi bir araştırma yapmanızı öneririz. Hastanın kendisi için uygun cinsel tedavi yöntemleri ile kısa sürede kalıcı sonuca ulaşması günümüzde artık hayal değildir.

Tarafımızca yapılan vajinismus tedavileri Jinekolog, Aile Danışmanı ve Avrupa Board sertifikalı cinsel terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ ve bayan asistanlarından kurulu yardımcı ekibiyle gerçekleşmektedir.