VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Tek Seansta Vajinismus Tedavisi Mümkün mü?

Tek Seansta Vajinismus Tedavisi Mümkün mü?

Tek seansta veya tek günde vajinismus tedavisi mümkün mü? Kısa süreli tedaviler ne kadar başarılı? Vajinismus tedavisi ne kadar sürer? Bu sorular da en çok sorulanlar arasında yer alıyor.

Tedavi edilmezse vajinismus sorunu büyür!

Vajinismus, çiftlerin hem ilişkisini hem de sosyal hayatını etkileyen bir problemdir. Vajinismusla geçen süre arttıkça farklı cinsel problemler de yaşanmaya başlayacak; kadın eşte vajinismus seviyesinin yükselmesi, erkek eşte ereksiyon (sertleşme) ve ejekülasyon (boşalma) problemleri ortaya çıkması, her iki eşte de cinsel isteksizlik meydana gelmesi kaçınılmaz bir son olacaktır.

Vajinismus bir erteleme kaçınma hastalığıdır!

Vajinismus hastalığında en önemli nokta en kısa sürede tedavi olmak için doğru merkeze başvurmaktır. Vajinismusun temelinde fobik derecede bir korku yattığı için hastalar için tedaviye karar vermek gerçekten zor olmaktadır. Tedavide neler yaşanacağının, nasıl bir tedaviyle karşı karşıya kalınacağının bilinmemesi tedaviden kaçınma davranışlarına sebep olmaktadır.

Vajinismus tedavisini erteleme sebeplerinden bir diğeri de uzun tedavi sürecidir. Klasik tedavi yöntemleri ile aylar sürebilen tedaviler hastaların en baştan motivasyonlarını kaybetmelerine neden olmaktadır. Madden ve manen bu kadar uzun bir tedavi ile baş edemeyeceklerini düşünen çiftler “Biz biraz daha kendimiz deneyelim, elbet aşarız” düşüncesi ile aylar ve hatta yıllar geçirmektedirler.

Tek Seansta Vajinismus Tedavisi var mı?

Bir köşede aylar süren tedaviler varken, diğer köşede ise “1 günde ve tek seansta vajinismusu yenin!” iddiaları bulunmakta. Mucizevi yöntemler, her şey terapistin veya hekimin elindeymiş hastanın herhangi bir emek vermesine gerek yokmuş gibi sunulan tedaviler, sihirli değnek modellemeleri… Bu beklenti, vajinismus hastalarına ciddi anlamda zarar vermektedir.

“Hipnozla tek seansta vajinismusu yenin” veya “özel tekniklerle bilinçaltınıza format atıp, vajinismusu yenmenizi sağlıyoruz” gibi söylemler hastalara sahte bir umut aşılamaktan başka bir işe yaramamaktadır. Günün sonunda elde kalan; başarısız tedavilerden çıkmış, umutları tükenmiş, madden ve manen kayba uğramış çiftler olmaktadır.

Kliniğimizde Vajinismus Tedavisi

Peki nedir vajinismus tedavisi gerçekleri? Gerçekten tedaviler aylar mı sürmelidir? Daha kısa sürede başarıya ulaştıran tedaviler bulunmamakta mıdır?

Hera klinik olarak uyguladığımız yöntemlerle ortalama tedavi süresi 3-5 gün arasındadır. “Hücum terapisi” adı verilen bu teknik gün sayısı olarak kısa olsa da aslında yoğunlaştırılmış bir tedavi sürecidir. 3 veya 5 gün, her gün, ortalama 1-1,5 saat süren tedaviler aslında klasik tedavilerin 6-10 seansına denk gelmektedir. Burada önemli olan nokta kullanılan terapi teknikleridir.

İstemsiz vajinal kasılmalar nedeniyle ortaya çıkan vajinismus hastalığında en önemli nokta davranışsal terapi ile hastaya vajinasına bir şey almayı öğretebilmektir.

Parmak egzersizleri ise vajinismus hastalarının tedaviyi en çok yarıda bırakma sebeplerinden birisidir. İşte bu noktada yeni geliştirilmiş ağrısız, acısız, modern terapi teknikleri hastaların başarıya ulaşmasında çok önemli ve büyük bir faktör olmaktadır.

Tek seanslık vajinismus tedavilerine inanmayın!

Vajinismus 3 ila 5 günde, “parmak egzersizi olmadan” geride bırakılabilecek bir cinsel sorundur. En önemli nokta tedavinin ertelenmemesi ve tedavi için doğru merkezin seçilmesidir. Tek seansta sonlanacağı umut edilen mucizevi tedavi yöntemleri ise çiftleri ancak maddi kayba uğratıp, umutsuzlukların daha da artmasına neden olmaktadır.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00