facebook

Vajinismus Tedavisi İçin Parmak Egzersizleri  Vajinismus tedavisi için ülkemizde en fazla yapılan çalışmalar arasında parmak egzersizleri yer almaktadır.

Parmak Egzersizlerinin Avantajları

Vajinismus tedavi yöntemleri arasında yer alan parmak egzersizlerindeki amaç kişinin kendi genital bölgesini tanıması, vajinal kasını yönetmeyi öğrenmesi ve uygulamalı şekilde kendi kendisini keşfetmesidir. Bazı hastalarda parmakla yapılan bu tür vajinismus egzersizleri işe yarayabilir.

Parmak Egzersizlerinin Dezavantajları

Parmak egzersizi bazı vajinismus hastaları için korkutucu, sıkıcı ve itici gelmektedir. Pek çok kişi parmakla çalışmayı reddetmekte ve bu şekilde tedavilerini yarıda kesmektedirler.

Diğer taraftan parmakla çalışan hastaların bir kısmı bu egzersizleri yapmalarına rağmen ilişkiyle ilgili sorunlarını halen aşamamaktadırlar.

Tarafımızca yapılan vajinismus tedavileri arasında parmak egzersizleri YOKTUR.

Vajinismus tedavilerinde ‘güven’ en önemli unsurdur

Hangi yöntemle çalışma olursa olsun, vajinismus tedavisinde başarı için en önemli şartlardan birisi de hastanın kendisine, tedaviyi uygulayan terapistine ve uygulanan tedavi yöntemine karşı duyduğu güvendir.

Başarısız tedaviler sonrasında maddi manevi yıkımlar yaşamamak için, önceden doğru ve güvenilir bir vajinismus tedavi merkezinin seçilmesi son derece önemlidir.

Vajinismus Tedavisi İçin Gecikmeyiniz!

Vajinismus yalnızca profesyonel destek alınarak çözümlenebilen bir cinsel işlev sorunudur.

Günümüzde vajinismus sorunu etik ve bilimsel yöntemlerle ağrısız, acısız bir şekilde ve oldukça da kısa bir zaman diliminde kalıcı olarak çözüme ulaşabilmektedir. En önemli adım, güvenilir ve bilimsel çalışan bir merkezde tedaviye başlanılmasıdır.