VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus Tedavisi Ağrılı Mıdır?

Vajinismus Tedavisi Ağrılı Mıdır?

Vajinismus hastalarının hemen hemen tamamında acı duyma ile ilgili genel kaygılar vardır. İlişkideki acı duyma korkusu, ilişkinin gerçekleşememesine neden olur. Aynı hasta grubunda vajinismus tedavisi sırasında da ağrı, acı korkusu mevcuttur. Bu sebeple vajinismus tedavisiyle ilgili bizlere en çok gelen sorular arasında ‘vajinismus tedavisi ağrılı mıdır, tedavi sırasında acı duyacak mıyım?’ bulunmaktadır. Acı duyma korkusu veya başaramama kaygısı, bazen çiftlerin aylar boyunca tedavileri erteleme sebebi dahi olabilmektedir.

Günümüzde Vajinismus Tedavileri Oldukça Kolaydır

Vajinismus tedavisi alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından, modern ve bilimsel yöntemlerle uygulandığı takdirde son derece basit, kolay, ağrısız ve her hastanın rahatlıkla uygulayabileceği tedavi metotlarını içermektedir.

Hastalar ne vajinismus tedavi süresince, ne de tedavi sonrasında kasılmaların tamamı geçtikten sonraki ilişki anında ağrı - acıyla asla karşılaşmazlar.

Zaten günümüzde kullanılan modern ve ideal vajinismus terapi tekniklerinin ortak özellikleri (‘Hasta dostu tedaviler’) :

  • Ağrısız, acısız
  • Her hastanın rahat şekilde yapabileceği, kolay, basit
  • Kısa sürede başarıya ulaşan
  • Tekrarlamayan (kalıcı düzelme sağlayan) egzersizlerdir.

Tarafımızca verilen vajinismus egzersizleri ve ev ödevleri arasında parmak ile ilgili çalışmalar yoktur. Ortalama tedaviler 3 günde sonlanmakla birlikte, bu süreç ileri düzeydeki hastalarda 4-5 güne kadar uzayabilir.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00