VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus Tedavi Ücretleri

Vajinismus Tedavi Ücretleri

Vajinismus tedavileri ülkemizde genelde özel merkezler tarafından verilmektedir. Hastaların akıllarına gelen ilk sorulardan birisi de ‘Vajinismus tedavisi pahalı mıdır’sorusudur.

Vajinismus tedavi ücretleri, fiyatlar, vajinismus tedavi maliyetleri merkezden merkeze oldukça değişen fiyatlardadır. Bu sayfada vajinismus tedavisi için fiyatlar ve ücretlendirme şekilleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

Vajinismus Tedavi Ücretleri Nasıldır?

Bazı vajinismus müesseseleri seans ücretlendirmesi, bazılar ise tedavinin tamamı için “paket ücret” tarifesi uygulamaktadırlar:

1) Vajinismus için “seans” ücretlendirme: Vajinismus tedavisi için seanslar, seans ücreti alan merkezlerde ortalama 40 dakikadır. Vajinismus tedavileri çoğu merkezde 3 ile 6 ay arasında sürebilir. Bu yüzden uzayan tedaviler çiftlere maddi açıdan sorun teşkil edebilir. Topyekûn bakıldığında, seans olarak fiyatlamalar paket ücretlendirmeye oranla çok daha pahalıya gelebilir. Çünkü tedavi maliyetleri, uzayan tedavilere bağlı olarak artmaktadır.

2) Vajinismus “paket” ücret tarifesi: Paket ücretlendirme ilk seansta yapılan jinekolojik değerlendirme sonucunda vajinismus derecesine göre belirlenmektedir. Vajinismus tedavi süresi uzasa da maliyet artışı ortaya çıkmayacaktır.

Görüldüğü üzere vajinismus tedavi ücretleri için “paket ücretlendirme tarifesi” tercihi daha mantıklıdır.

Bazı vajinismus çiftleri tedavilerin pahalı olduğunu ifade etmektedirler. Ancak yıllarca süren problemlerini çok kısa bir süre içerisinde çözmek hem maddi hem de manevi olarak büyük bir rahatlama gerçekleştirecektir.

Vajinismus tedavi ücretleri, tüp bebek yapmaktan daha ucuzdur!

Vajinismus tedavi ücretleri, tüp bebek uygulamalarına göre daha ucuzdur. Hatta cinsel terapiyi kabul etmeyerek yalnızca tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak isteyen vajinismus hastaları vardır. Tüp bebek tedavi masrafları genelde vajinismus tedavi ücretlerine göre çok daha yüksektir.

Diğer taraftan tüp bebek tedavilerinde gebelik başarı oranı % 40’larda iken, vajinismus tedavileri doğru ve bilimsel tekniklerle uygulandığında başarı oranı % 100’e yakındır. Ayrıca tüp bebek tedavilerinde kullanılan hormon ilaçlarının pek çok yan etkileri mevcuttur ve tüp bebek tedavileri sonrası oluşan gebeliklerdeki riskler, normal yolla olanlara göre çok daha fazladır.

Tüm bu nedenlerle vajinismus sorunu nedeni ile çiftlere tüp bebek tedavileri gibi kısırlık tedavilerini asla önermemekteyiz. Vajinismus bir kısırlık sorunundan çok, bir cinsel sorundur ve cinsel terapi ile tedavi edilmelidir.

Diğer bir nokta da vajinismus merkezi seçiminizdeki tek kriter vajinismus tedavi fiyatları ve ücretler olmamalıdır. “En maliyetli tedavi, başarısızlıkla sonuçlanan tedavidir”.

Bilgi ve tecrübe sahibi merkezlere ulaşabilmek, vajinismusun üstesinden gelerek kesin çözüm sağlamak için internette ayrıntılı bir araştırma yapmanızı öneririz.

Vajinismus tedavi ücretleri, fiyatları bu tedaviyi yapan merkezden merkeze değişmekte, hatta tedavi yöntemlerine göre oldukça farklılıklar göstermektedir.

Vajinismus Tedavisindeki Ücretler

Bazı merkezler vajinismus tedavi ücretlerini “paket ücretlendirme” şeklinde uygularken bazı merkezler ise “seans ücretleri” almaktadır.

Vajinismus tedavi fiyatları merkezlere göre değişkenlik göstermektedir.

Vajinismus tedavi ücretleri konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar; tedaviyi yapan merkezin bilgi- tecrübesi, bilimselliği, başarı oranı, samimiyet ve güvenirliliğidir. Çünkü ücretleri çok düşük olsa bile tedavi sonucunda problem çözülmediği takdirde, çiftler hem maddi hem de manevi anlamda çok büyük kayıplar yaşamaktadırlar.

Vajinismus tedavisinde uygulanan tedavi yöntemleri de son derece önemlidir. Bazı merkezler tedavi etmek adı altında son derece bilim dışı yöntemler kullanarak, hastaları maddi – manevi büyük yıkımlara uğratabilmektedirler.

Vajinismus tedavi merkezi seçerken uygulanan cinsel terapi yöntemlerinin bilimsel yöntemlerden oluşması son derece önemlidir.

Vajinismus Tedavi Ücretleri Nasıldır?

1- Paket ücretlendirme: Hastanın tüm tedavi için ödeyeceği ücret ilk başta bellidir. Tedavi süresi veya seans sayısı uzasa da vajinismus tedavi maliyeti, fiyatları artmayacaktır.

2- Seans ücretlendirmeleri: Vajinismus tedavileri için hastalar seans başı ücret öderler. Seanslar ortalama olarak 40 dakika kadardır. Vajinismus tedavi süresi uzarsa, doğal olarak ödenen toplam meblağ da artmakta, tedavinin toplam maliyeti, ödenen toplam ücretler yükselmektedir.

Seans ücretiyle çalışan merkezlerde seanslar genelde haftalık yapılır. Vajinismus tedavileri, klinikten kliniğe 4-6 ay arası veya 10-12 seans arası sürebilmektedir. Bu sürecin uzaması da her seans başına verilen ücret yüzünden, tedavinin maliyetini oldukça arttırmaktadır. Ayrıca zaman ilerledikçe manevi anlamda moral bozukluğu, bıkkınlık, tedaviye karşı isteksizlik gibi durumlar da ortaya çıkmaktadır. Bu açılardan bakıldığında paket ücretlendirme hastayı bir yerde güvence altına almaktadır.

Hastalarına tavsiyemiz; vajinismus tedavi merkezi / klinik seçerken, kendileri için tek belirleyici olarak vajinismus tedavi ücretlerini almamalarıdır. Unutulmamalıdır ki; eksik veya bireye uygun olmadan dizayn edilen tedaviler sonrasında sorunun çözüme kavuşamamasının oluşturacağı maliyet çok daha fazladır.

Vajinismus Tedavi Ücretleri (Tarafımızdan)

Vajinismus tedavi ücretleri konusunda paket ücretlendirme uygulamaktayız.

Tarafımızdan yapılan vajinismus tedavi ücretleri hastanın probleminin düzeyine ve uygulanacak tedavi yöntemine göre değişmektedir. Vajinismusun dört ayrı derecesi (düzeyi) vardır.

İlk seansta yapılan basit bir jinekolojik değerlendirme sonucunda hastalar; hangi tedavi yönteminin kullanılacağını, ortalama kaç seans süreceğini, tedavinin kaç günde biteceğini, vajinismus tedavi ücretini ve ödeme koşullarını öğrenmektedirler.

Tarafımızdan yapılan vajinismus tedavileri ortalama olarak 3 gün sürmektedir. Çok ileri düzeydeki vajinismus hastalarında bu süre 4-5 güne kadar uzayabilir.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00