VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus Tedavisi Pahalı mı?

Vajinismus Tedavisi Pahalı mı?

"Vajinismus tedavi ücretleri nasıl, vajinismus tedavisi gerçekten çok pahalı mı, vajinismus tedavi fiyatları neye göre belirleniyor" gibi sorularla çok sık karşılaşmaktayız.

Vajinismus sorununu yaşayanlar sorunu aşana kadar pek çok sıkıntı ile karşı karşıya kalmaktadır. Hayatlarındaki öz güven eksiklikleri, mutsuzluklar, sosyal ortamdan uzaklaşmalar, durup dururken öfkelenmeler en sık olarak görülen yansımalardır. Zamanla sıkıntı bir çığ misali büyümekte ve hayatlarının tüm alanlarını kaplamaktadır.

Bir hastamız vajinismus problemi ile karşılaştığında kendine olan güveninin zaman içerisinde çok azaldığını, hatta artık eskiden kullandığı halde, şimdi trafikteyken kendi başına araba kullanamadığını tarafımıza iletmişti. Bunlar olayın manevi yüküdür, özgüven azalmasıdır. Ayrıca zamanla sorun o kadar büyür ki; bu kişinin özel hayatında performans kayıplarına, iş verimliliğindeki düşüşe, kronik mutsuzluklarına neden olur. Bunun da büyük bir maddi manevi götürüsü olur. Nitekim beynin arka planında sürekli olarak bu sorunu yaşayan ve tüm enerjiyi emen bir bölüm vardır.

Sorun, Bekledikçe Büyümektedir!

Vajinismus hastalarının bazıları bir an evvel tedavi almak yerine beklemeyi tercih etmektedir. Ancak zaman her zaman aleyhe işlemektedir. Sorun bir çığ gibi büyümekte, çözümsüzlük ve çaresizlik her geçen gün artmaktadır.

Oscar Wild’ın o güzel sözü belki de bu durumu en iyi ifade eder: ‘Hiç kimse geçmişini geri alabilecek kadar zengin değildir’.

Diğer taraftan evlilik hayatındaki olumsuz yansımaları da düşünecek olursak kişiye maliyeti çok daha ağır olmaktadır. Çiftlerin bazıları sorunu aşamadıklarında aldatma ve boşanmaya kadar giden bir süreci yaşamaktadırlar.

Vajinismus Tedavisi Yerine Kısırlık Tedavileri

Çiftlerin bazıları vajinismus tedavileri ile ilgilenmekten çok, ‘bir an evvel çocuk sahibi olma’ düşüncesi ile aşılama veya tüp bebek işlemleri gibi kısırlık tedavilerine başvurmaktadırlar.

Kısırlık tedavileri için uygulanan aşılamadaki başarı oranı % 10, tüp bebekte ise % 40’dır. Bu oranların başka bir ifadesi de aşılamada % 90, tüp bebek tedavileri ile % 60 başarısızlık olduğudur. Ayrıca kullanılan ilaçların da pek çok yan etkileri ve maliyetleri mevcuttur. Vajinismus tedavileri tüp bebek tedavilerine göre pahalı değildir, hatta çok daha ucuzdur.

Vajinismus Tedavileri Kolay Değildir!

Vajinismus tedavisi oldukça emek, sabır ve uğraş gerektiren, tıbbın özel bir ilgi alanıdır. Hasta mahremiyeti ile ilgili çalışmak, beyindeki yıllarca oturmuş negatif düşünceleri pozitife çevirmek, yanlış kazanılmış davranışları düzeltmek, kötü giden bir evliliği kurtarmak, olayın psikolojik ve organik (yapısal) kısımlardan her ikisini de düşünerek hasta için en uygun tedavi formülasyonunu oluşturmak, bazen aynı anda erkek eş ile ilgili cinsel sorunlarla da ilgilenmek ve net çözümler üretmek dışardan göründüğü kadar kolay değildir.

Vajinismus Tedavisi Sonrası Hayat Başkadır!

Vajinismus doğru tedavi teknikleri ile günümüzde oldukça kısa bir sürede % 100 başarıya ulaşan bir sorundur. Vajinismus tedavisi sonrası çiftleri bambaşka bir hayat beklemektedir. Tedavi sonrasında çiftler omuzlarının üzerinden tüm yükü atmakta, kendilerine olan güvenleri yeniden gelmekte, hayat enerjileri yükselmekte, adeta bambaşka insanlar haline gelmektedirler. Gerçekten de tedavi sonrası kazançlar paha biçilemeyecek düzeyde fazladır. Başarılı bir tedavi sonrasında elde edilen kazanımlar, vajinismus tedavi ücretlerinin yanında çok daha fazla kalacaktır.

Vajinismus Tedavisi Pahalı mı?

Tedaviye başlamadan önce ‘acaba vajinismus tedavileri pahalı mı’ diye çekinen çiftler, aldıkları tedavi sonrasında başarıya ulaştıktan sonra tek düşünecekleri şey gelecek kazanımları ve 180 derece değişen hayatları olacaktır.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00