VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Vajinismus İstatistikleri

Vajinismus İstatistikleri

2002 yılından bu yana 12000’den fazla vajinismus hastası tarafımızdan tedavi olmuştur. Bu bölümde vajinismus istatistikleri ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Vajinismus tedavileri İstanbul ofisimizde ‘fellow’ düzeyinde Avrupa Board sertifikalı cinsel terapist ve jinekolog Doç. Dr. Süleyman Eserdağ tarafından yapılmaktadır.

Vajinismus İstatistikleri:

  • İlginç olarak vajinismus istatistiklerimize göre hastalarımızın % 80’inden fazlası en az lise mezunudur.
  • Hastaların bizlere en yoğun olarak geldiği şehirler Ankara, İstanbul, Antakya, Eskişehir, Konya ve Samsun’dur. Bu şehirleri İç Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz Bölgesi ve Güney Anadolu izlemektedir.
  • Müessesemizde özellikle son yıllarda yurtdışından da oldukça yaygın şekilde başvuran vajinismus hastaları bulunmaktadır. Özellikle Orta Doğu Arap Ülkeleri (Umman, Bahreyn, Suriye, Katar gibi),Avrupa kıtasından (Almanya, Hollanda başta olmak üzere pek çok ülkeden),Amerika kıtasından, Afrika kıtasından (Cezayir, Tunus ve Fas başta olmak üzere) başvurular olmaktadır.
  • Yurt dışından vajinismus tedavisi için tercih edilme nedenleri arasında vajinismus tedavileri süreçlerimizin kısa sürede sonuçlanması ve bu sonuçların ömür boyu kalıcı olması yer almaktadır.
  • kla r.
    Öğretmen vajinismus hastalarını bankacılar, sağlık çalışanları (doktor, hemşire ve sağlık memuru) ile ev hanımları bulunmaktadır.

İstatistiklerimize baktığımızda vajinismus hastaları arasında doktor, hatta jinekolog olan meslektaşlarımız, pek çok doğum yaptıran ebe hamşire gibi sağlık çalışanlarının da olması ilginçtir.

Vajinismus özellikle ülkemiz genelinde ve tüm dünyada oldukça yaygın olarak görülen, ancak kişilerde asla ayıplanacak ve küçümsenecek bir rahatsızlık değildir.

Vajinismus istatistiklerine baktığımızda bu rahatsızlığı direkt olarak yetiştirme tarzı veya toplumsal kurallarla bağdaştırmak da yanlıştır. Çünkü yukarıda da değinildiği gibi ABD ve Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere vajinismus tüm dünyada ve beş kıtada görülen bir problemdir. Pek çok ülkede yalnızca bu problemle uğraşan müesseseler mevcuttur.

Eğer bu problem ile birlikte yaşamaktaysanız; yalnız olmadığınızı bilmelisiniz. Tek yapmanız gereken sizin de bir an önce karar verip tedaviye başlamanızdır.

Göreceksiniz ki tahmininizden daha kolay ve kısa bir sürede vajinismusun üstesinden gelebileceksiniz. Vajinismusu yenmek ile arzuladığınız o mutluluğa da kavuşabileceksiniz…

Vajinismus ile ilgili topladığımız veriler ve deneyimlerimiz her geçen gün artmaktadır. Vajinismusla ilgili bilimsel çalışmalarımızda vajinismus istatistikleri hakkında detaylı bilgileri sunmaya devam edeceğiz.

Soru Sor
HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00