VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Op. Dr. Süleyman Eserdağ

İlk ve ortaokulu Manisa'da okudu. 1986 yılında "İzmir Fen Lisesi" nden, 1992 yılında "Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi" nden mezun oldu. TUS’u (Tıpta Uzmanlık Sınavı) kazanarak 1992 yılında girdiği “Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi" nde, 1997 yılında kadın hastalıkları ve doğum uzmanı oldu.

İlk atanma yeri olan "Kazan Devlet Hastanesi" nde 2000-2002 yılları arası "Başhekimlik ve Sağlık Grup Başkanlığı" görevlerinde bulundu. 2002 yılında yeniden atandığı Zekai Tahir Burak Hastanesi'nin farklı ünitelerinde uzman hekim olarak çalıştıktan sonra, 2008 yılında istifa ederek hastaneden ayrıldı.

Dr. Süleyman Eserdağ 2002 Nisan ayında Ankara Kavaklıdere semtinde ‘HERA’ ismiyle anılan ilk özel kliniğini açtı. Sonrasında hizmet ağını genişletti. Bu güne kadar vajinismus sorunu yaşayan binlerce hasta HERA bünyesindeki İstanbul, Ankara ve İzmir kliniklerinde tedavi görmüştür.

Dr. Eserdağ 2013 yılında Aile Danışmanlığı Sertifikasını (Gazikent Üniversitesi) alarak ‘Aile Danışmanı’ oldu.

2014 yılında ise Avrupa Cinsel Tıp Derneği (ESSM) ve Avrupa Seksoloji Federasyonu (EFS) tarafından düzenlenen 'board' sınavını geçerek ülkemizin 'fellow' (Akademi üyesi) seviyesinde "cinsel terapist" unvanına sahip ilk jinekologlardan oldu.

2015 yılında ülkemizde vajinismus konusunda bir ilki gerçekleştirerek HERA Vajinismus Tedavi, Eğitim ve Araştırma Derneği'ni kurdu. Bu dernek vajinismus konusunda özgün olarak çalışan ülkemizdeki ilk sivil toplum örgütü oldu ve dernek bünyesinde pek çok hekime eğitimler verildi.

Dr. Süleyman Eserdağ’ın diğer bir ilgi alanı da ‘Kozmetik Jinekoloji’ kapsamında yer alan genital bölge estetiği ameliyatları ve ameliyat dışı medikal uygulamalarıdır. Bu konuda Avrupa ve ABD’de pek çok öncü hekim ile çalışma fırsatı oldu. Prof. Adam Ostrzensky (Florida/ABD- 2011),ECAMS (Atina/Yunanistan- 2015),Dr. Red Alinsod (Kaliforniya/ABD- 2016) eğitim aldığı kurumlardan bazılarıdır. Aynı zamanda İngiltere merkezli International Association of Aesthetic Gynecology and Sexual Wellness bilimsel komite üyesidir.

Kozmetik jinekoloji konusunda labioplasti, vajinal daraltma, perineoplasti, genital bölge lazer, genital radyofrekans operasyonları, diğer taraftan yağ dolguları, hyaluronik asid enjeksiyonları, PRP ve SVF (Stromal Vasküler Fraksiyon) uygulamaları gibi rejeneratif işlemler özel ilgi alanlarını oluşturmaktadır. Bu tedavilerin bir kısmını kadın cinsel sorunlarının tedavisi için kullanmaktadır.

Dr. Eserdağ 2017 yılında kurduğu Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Derneği’nin (International Society of Aesthetic Genital Surgery and Sexology- ISAGSS) kurucusu ve başkanıdır. ISAGSS bünyesinde 2018 ve 2019 yılında İstanbul’da iki dünya kongresi (RAGSS 1 ve RAGSS 2 kongreleri) düzenlemiştir.

Dr. Süleyman Eserdağ’ın özel çalışma alanlarını vajinismus başta olmak üzere kadın ve erkeklerdeki cinsel problemleri ile genital bölge estetik ameliyatları oluşturmaktadır. Halen İstanbul Nişantaşı’ndaki kliniğinde hastalarını kabul etmektedir. Ayrıca HERA bünyesindeki; İstanbul Bağdat Caddesi (Kadıköy),Ankara Kavaklıdere ve İzmir Alsancak semtlerinde bulunan kliniklere destek vermektedir. Diğer taraftan belirli tarihlerde Ankara ve İzmir’deki anlaşmalı özel hastanelerde vajina estetiği ile ilgili operasyonlarını gerçekleştirmektedir.

Cinsel Tip ve Genital Estetik Kitap

Yayınlanmış çok sayda uluslararası ve ulusal makaleleri, oral sunumları mevcuttur. Genital estetik ve cinsel tedaviler alanlarında pek çok ulusal ve uluslararası toplantıya konuşmacı, özel davetli ve oturum başkanı olarak davet edilmektedir.

2020 yılında uluslararası bir dergi tarafından kabul edilen ‘vajinismus tedavisi için jinekolojik değerlendirmenin prediktif bir değer olarak önemi’ ile ilgili bilimsel çalışması, bu alanda çalışan pek çok jinekolog için önemli bir kaynak olmuştur.

Editörlüğünü iki hekim arkadaşı ile birlikte yaptığı “Cinsel Tıp ve Genital Estetik” ismindeki kitap 2020 yılı ekim ayında basılmış ve ülkemizde bu alanlardaki ilk multidisipliner kitap olmuştur.

Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Süleyman Eserdağ ileri düzeyde İngilizce bilmektedir. Sosyal ilgi alanları arasında fotoğraf çekmek, seyahat etmek, web siteleri tasarlamak, tenis oynamak, kayak yapmak ve tüplü dalış gibi macera sporları bulunmaktadır.

HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0850 303 2000