VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Op. Dr. Süleyman Eserdağ Manisa’da doğdu. 1986 yılında İzmir Fen Lisesi’nden, 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ‘Kadın Hastalıkları ve Doğum’ ihtisasına başlayarak 1997 yılında ‘Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’ oldu. Atandığı Kazan Devlet Hastanesi’nde ‘Başhekim ve Sağlık Grup Başkanlığı’ görevlerinde bulundu. 2002 yılında yeniden atandığı Zekai Tahir Burak Hastanesi’nde yüksek riskli gebelikler ve tüp bebek kliniklerinde çalıştı.

2006 yılında Hipnoterapi sertifikası (Yeditepe Üniversitesi) sahibi oldu. Dr. Eserdağ 2008 yılında çalışmış olduğu hastaneden ayrılarak kendi kliniklerinde tam zamanlı olarak çalışmaya başladı.

2014 yılında Avrupa Cinsel Tıp Derneği (ESSM) ve Avrupa Seksoloji Federasyonu (EFS) tarafından düzenlenen 'board' sınavını geçerek ülkemizin 'fellow' (Akademi üyesi) seviyesinde "cinsel terapist" unvanına sahip ilk jinekologlardan oldu.

Dr. Eserdağ 2003 yılından bu yana vajinismus sorunu yaşayan binlerce hastayı kliniklerinde kabul etti. 2015 yılında ülkemizde vajinismus konusunda bir ilki gerçekleştirerek Hera Vajinismus Tedavi, Eğitim ve Araştırma Derneği'ni kurdu. Bu dernek vajinismus konusunda özgün olarak çalışan ülkemizdeki ilk sivil toplum örgütü oldu. Bu dernek bünyesinde pek çok hekim ve sağlık profesyoneline eğitimler verdi.

2013 yılında Aile Danışmanlığı Sertifikası (Gazikent Üniversitesi) alarak ‘Aile Danışmanı’ olan Dr. Süleyman Eserdağ’ın diğer bir ilgi alanı da ‘Kozmetik Jinekoloji’ kapsamında yer alan genital bölge estetiği ameliyatları ve ameliyat dışı medikal uygulamalarıdır. Bu konuda Avrupa ve ABD’de dünya lideri pek çok otörle çalışma imkanı oldu. Prof Adam Ostrzensky (Florida/ABD- 2011),ECAMS (Atina/Yunanistan- 2015),Dr. Red Alinsod (Kalifornia/ABD- 2016) eğitim aldığı kurum ve mentörlerin bazılarıdır. Kozmetik jinekoloji konusunda labioplasti, vajinal daraltma, perineoplasti, genital bölge lazer, genital radyofrekans ve PRP uygulamaları özel çalışma alanlarıdır.

Dr. Süleyman Eserdağ, 2015 yılı şubat ayında, ülkemizde bir ilki başararak, alanında dünyadaki en büyük fakültelerden İrlanda merkezli ’ECAMS- Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi’ne ‘senior fakülte üyesi’ olarak kabul edildi. 2017 yılına kadar bu fakültede ‘Genital Estetik Bölüm Başkanı’ ve ‘Genital Bölge Estetiği Uluslararası Eğitmeni’ oldu. Bu fakülte bünyesinde ‘Kozmetik Jinekoloji ve Seksoloji’ alanlarında dünyanın 5 kıtasından yüzlerce hekime pek çok uluslararası hands on kurs ve work-shop’ları düzenledi. 2016 yılında eğitimlerini Avusturya’nın başkenti Viyana’ya taşıdı.

Dr. Eserdağ 2017 yılında kurduğu Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Derneği’nin (International Society of Aesthetic Genital Surgery and Sexology- ISAGSS) kurucusu ve başkanıdır. Diğer taraftan Londra merkezli International Association of Aesthetic Gynecology and Sexual Wellness bilimsel komitesindedir.

Dr. Süleyman Eserdağ halen İstanbul Nişantaşı’ndaki kliniğinde hastalarını kabul etmektedir. Vajinismus başta olmak üzere, kadın ve erkeklerdeki cinsel problemler, genital bölge estetik ameliyat ve tıbbi uygulamaları özel çalışma alanındadır. Yayınlanmış çok sayda bildiri, poster ve tıbbi makalesi mevcuttur. Genital estetik ve cinsel tedaviler konusunda pek çok ulusal ve uluslararası toplantıya konuşmacı, özel davetli ve oturum başkanı olarak davet edilmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Süleyman Eserdağ ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0850 303 2000