VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ
Başarı Öyküleri

Vajinismus Başarı Hikayesi - Tokat15.07.2020

Vajinismus Tedavisinde Başarı Faktörleri

Vajinismus tedavisi için Tokat'tan gelen hastamızın başarı hikayesi...

Merhaba

Ben Hülya. 3 yıl önce aşık olduğum eşimle evlendim. Daha önce kulaktan dolma seks bilgimle ve arkadaşlarımla duyduğum korkunç ilk gece hikayelerinden başka hiçbir bildiğim yoktu. Öylece ilk ilişkiyi yaşamaya başladım. O gece neler yaşadığımı anlatmak mümkün değil. Ve o gece gibi kaç kaos yaşadım bilmiyorum. Her deneme bir ölümdü. Eşimden köşe kapmaca oynar gibi kaçtım.

9 Aylık evliyken psikiyatriye başvurduk. Hatta bir gittiğimiz seanslarda bu işin çözüleceğine inandım. Doktor bize 8 hafta en geç 8 ayda çözülür demişti. Hayat kısa ve zaman su gibi akıp geçiyor. Her şeye rağmen başladık. 8 ay sonra tek adımdan öteye gidemediğimizi gördüğümüzde başka bir psikolokla görüştük. O da en fazla 2 ay sürdü. Yine olmadı, hiçbir işe yaramadı. Artık pes etmiş o kadar yorulmuştuk ki bu konuyu konuşmamaya başladık. Aynı evde iki yabancı gibiydik. Tek ortak paylaşımımız yemek yiyip televizyon seyretmekti.

Ben evliliğimi böyle hayal etmemiştim. Evlilik sandalımız ilk geceden delinmiş su alıyor. Onarmak istedikçe daha da batıyorduk.

İyi olmak istedikçe daha da yıkılıyorduk, her başlangıç hüsranla sonuçlanıyordu. Hacılar hocalar, muskalar, doktorlar, anestezi yöntemleri ve alkol hiçbiri işe yaramadı.

2,5 yıllık evliliğimin artık bitme noktasına geldiğimin farkındaydım eşime karşıma alıp konuştum. Son kez dedim, ya birlikte mutlu olup eve döneceğiz ya da artık bu evliliğe son vereceğiz. Son umut Hera Kliniğe başvurduk.

Şimdi nasıl mıyım? pişmanım! neden daha önce gelmedim? 3 yılımı neden boşa harcadım, niye vakit kaybettim diye pişmanım! Bu kadar kısa sürede bu vajinismus illetinden kurtulacağımı bilsem, bir dakika bile kaybetmezdim.

Ne kadar teşekkür etsem, dünyanın en güzel hikayelerini versem karşılığını ödeyemem.

İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00