VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ
Başarı Öyküleri

Vajinismus Başarı Hikayesi – Samsun15.07.2020

Vajinismus Nasıl Teşhis Edilir?

Vajinismus tedavisi için Samsun'dan gelen hastamızın başarı hikayesi...

8 yıllık evli bir bankacıyım. Kendimi doğduğum günden beri şanslı sayanlardanım. Sevgi dolu bir ailede yetiştim. Harika bir babaya ve anneye sahip birisiyim. 4 yıllık eğitimimi tamamlamış harikulade bir insanla (eşimle) karşılaşmış izdivacımı gerçekleştirmiştim. Bu ana kadar her şey yolunda gidiyordu.

Hayat bana hemen hemen her şeyi sunmuştu. Ta ki vajinismus hastası olduğumu evliliğimin 15. gününde öğrendiğim güne kadar. Bu rahatsızlığın benim başıma gelmiş olmasını asla kabullenemedim. İnanamıyordum niye ben ama gerçek olan bir şey vardı. Bu rahatsızlığı kabul etmem. Bunu 8 yıl kimseyle paylaşamadım.

Görevimiz icabı 4 yıl doğuda ağrıda kalmıştık. Eşim tsk subay olduğundan sürekli operasyonlara katılıyordu. Ben ise özel bir bankada görevliydim. 4 yıl doğu şartları dedik ve bahanelerle tedaviyi ertelemiştik. 4 yıl sonra tayinimiz Ankara’ya çıkmıştı. Her şey çözülecek yeni bir başlangıç diyorduk. Fakat 4 yılda bugün, yarın, ertesi gün derken geçti. Kendimizi kandırdığımızın farkına 8 yıl sonra vardık. Ben işten ayrılmış kendimi her şeyden soyutlamış içine kapanmış bir depresyon hastası olmuştum. 1 yılda antidepresan ilaçları almıştım. Psikologlar, psikiyatrlar…sonuç tükeniyordum gücüm kalmamıştı. Evliliğim çatırdamaya başlamıştı.

İnternetten sitenize girdiğimde bu hastalığı çok kısa sürede çözdüğünüzü görünce inanamadım. Hiç kimseyle paylaşamadığım bu sorunumu canım kardeşime açtım. Sizden randevu alacaktım o benden önce size ulaşmış ve adıma randevu almıştı. Neresi dediğimde Hera klinik merkezi dr Süleyman Eserdağ dedi. Tesadüf ikimizde aynı yerden bahsediyormuşuz. Sonunda en kötü başıma ne gelebilir diye son çare size gelmeye karar verdik.

İlk randevuda sizle görüşmeden önce bekleme odasında hastalarınızın hikayelerini okudum. Bir yandan beynim olmaz diyordu diğer yandan da umutlanıyordum. Bu çelişki kısa sürdü ve ilk görüşmemizde doğru yerde olduğumu anladım. Çünkü ben değil tedavi için bu konuda konuşmak bile istemiyordum. İlk seanstan sonra kendime güvenim arttı, inandım. Tökezleyecek gibi olsam da bana hep beynime doğru mesaj iletmem gerektiğini hatırlattınız ve sonra ki son iki seansta bu kadar hızlı yol katetmem inanılır gibi değildi. Başarmıştım. 8 yıl beklememe asla inanamıyordum. Bu yüzden kendimi hiç affetmeyeceğim.

Ben doğanın ban karşı koyduğunu düşünüyordum. Oysa ki ben doğaya karşı koymuştum. Bu olumsuz düşüncemi bilginiz, pozitif düşünme tarzınız, empati yeteneğiniz güleryüzünüz ve desteğinize minnettarım Süleyman bey. Hakkınızı asla ödeyemeyiz. Maddi olarak evet ama manevi olarak asla…

Güler yüzünü hiç eksik etmeyen ayla hanım ve gözde hanıma da çok minnettarım. Her şey için teşekkürler.

Ayrıca hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğim her zaman aşkıyla, sevgisiyle anlayışıyla ve en önemlisi şefkati ve sabrıyla yanımda olduğu için eşime çok teşekkür ediyorum. Hayat felsefem olarak benimsediğim çözüm için önce inanmak gerekir sözünü bu mektubu okuyan herkese tavsiye ediyorum. Lütfen ertelemeyin ben ertelemeye karar verdim, geldim ve yendim. Buraya geldiğinizde yalnız olmadığınızı göreceksiniz.

Çünkü bunu yenmek isteyenleri göreceksiniz. Kendinize inanın Süleyman beyi dinleyin. Ev ödevlerinizi harfiyen yerine getirin gerisi zaten kendiliğinden geliyor buna lütfen inanın. Dilerim ki benim yaşadığım mutluluğu herkes yaşar, buraya gelmiş ve bu mektubu okumuşsanız inanın başarmışsınızdır. Artık keyif alma zamanı.

İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00