VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ
Başarı Öyküleri

Vajinismus Başarı Hikayesi - ERZURUM15.07.2020

Vajinismus Başarı Hikayesi - ErzurumVajinismus Başarı Hikayesi - Erzurum

Vajinismus Tedavi Merkezi

Vajinismus tedavisi için Erzurum'dan gelen hastamızın başarı hikayesi... Değerli doktorum Süleyman Beye

Merhaba Süleyman Bey nasılsınız? Öncelikle bana verdiğiniz cesaret ve benim gibi sürekli ağlayan bir hastayla uğraştığınız için çok teşekkür ederim. Aslında size olan minnettarlığımı anlatmaya kelimeler yetmez siz bana benim için imkansız olan bir şeyin ne kadar kolay olduğunu öğrettiniz. Bir gün bu mektubu yazacağımı hayal bile edemezdim.

Ben 21 yaşında 5 yıllık evliyim tabi buna evlilik denirse eşimle birbirimizi çok seviyorduk ve nişanlandık 2 yıl nişanlı kaldıktan sonra evlendik. O zamanlar bilinç altıma yerleşmiş ve bana evliliğimi zehir edecek o korkunun farkında bile değildim. Eşimi çok seviyordum, her şey ilişki öncesi normalken ilişkiye bir türlü izin vermiyordum. Büyük acılar duyacağımı sanıp kendimi kasıyor ve eşimi itiyordum, böyle bu şekilde bir sene geçmişti bile, benimle beraber evlenenlerin çocukları bile vardı ama ben bir kere bile ilişkiye girememiştim.

Eşimin ailesine bile söyleyemedik ama ben kendi anneme durumu anlattım. Ve her nedense akla ilk gelen hocalar olmuştu ve gittik de bana bağlısınız dedi. Bir sürü muskalar okunmuş sular, ama sonu hep hüsran gittiğimiz hoca sayısı 5 i geçmişti. Ama bende değişen bir şey yoktu. Bu işin hocayla filan düzelmeyeceğini nihayet anlamıştık, ama 4 sene geçmişti. Sonra bir psikologa gittik durumu anlatınca önce bir jinekologa gitmemizi önerdi. Gittik bana o korkunç koltuğu gösterdi ve soyunup oraya çıkmamı istedi çıktım çıkmasına da doktorun eline bir demir aldığını görünce oraya sokacağını sanıp ağlayarak aşağıya indim, doktor bunun psikolojik olduğunu söyleyip tekrar psikologa gönderdi. Psikologda bir sürü sakinleştirici ilaçlar, parmak ve ayna egzersizleri verip gönderdi. Ama ben cesaret edip de aynaya bile bakamadım, bir yere parmağımı nasıl sokardım. O kadar yıpranmıştım ki bundan asla kurtulamayacağımı sanıp boşanmayı göze almıştım. Ama eşim gerekirse ömrümün sonuna kadar böyle durur yine de seni bırakmam diyordu, o zamanlar beni rahatlatan bu davranış, şimdi anlıyorum ki çok yanlıştı.

Ben bu sorunun sadece bende olduğunu sanıyordum, öyle değilmiş ve bir gün Tv programında Süleyman ESERDAĞ”ı gördüm. Vajinismusdan bahsediyor bunun bir kader olmadığını söylüyordu, kesin çözebileceğini söylüyordu. Bu başta bana çok inandırıcı gelmedi, ama yinede bir umut internetten Süleyman beyi buldum. Hera Kadın Sağlığı Merkezi çıktı karşıma çok kısa bir sürede 0 çözüm diyordu. İçime yeni bir umut doğmuştu. Benim gibi binlerce hasta olduğunu öğrendim ve gitmeye karar verdim. Eşim işinden izin almadığı için annemle yola çıktık evliliğimin 5. yılında Heradaydım ama yinede çok umutlu değildim ta ki Süleyman beyi karşımda görene kadar. Tatlı dili, güler yüzüyle daha ilk görüşte güvenmiştim ona. 5 yıllık sorunu 5 günde çözeriz dedi. Pek de inandırıcı değildi ama gerçek oldu, artık kendime daha çok güveniyordum. Eşim ile ilk iki denememiz başarısızdı, ama 3. de tam bir birleşme yoktu. Evet ağrı yok, acı yok, çatlama, patlama yok. Hocam bana hep doğru yerdesiniz diyordunuz ya şimdi anladım ki doğru yerdeymişim. Eşimle şaşırmıştık ve başarmıştık yani bu kadar kolay mıydı çok mutluyduk.

Süleyman hocam biz mutluluğumuzu size borçluyuz, bize yeniden gülmeyi mutlu olmayı öğrettiniz. Süleyman hocama Ayla hanıma, hep yanımda olup destek olduğu için eşime de sonsuz teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun. Allahım başarılarınızı daim etsin, şuan bu mektubu her kim okuyorsa unutmayın ki bir gün sizin yerinizde ben oturuyordum ve o mektupları ben okuyordum. Ben başardım sizde başara bilirsiniz. Kendinizi Süleyman hocamın o şifalı ellerine bırakın, ona güvenin zaten sonrası gelir. Unutmayın ben başardımsa herkes başarabilir. Lütfen kendinizi daha fazla harap etmeyin. Vajinismus kaderiniz olmasın, iyi ki karşıma çıktınız Süleyman bey, sizi çok seviyorum. Mız mız hastanız artık ağlamıyor.

İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00