VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ
Başarı Öyküleri

Vajinismus Başarı Hikayesi - ANTALYA15.07.2020

Vajinismus Başarı Hikayesi - ANTALYA

Vajinismus Tedavi Merkezi

Vajinismus tedavisi için Antalya'dan gelen hastamızın başarı hikayesi...

MERHABA, ben matematik öğretmeniyim, eşim özel bir dershanede müdür yardımcısı. Birbirimizi çok severek evlendik. Zaten çok sevmesek sanırım ikimizde bu yaşadıklarımıza katlanamazdık…
Ben çok tutucu bir ailede büyümedim, ama ailemin geleneksel değer yargılarına çok önem verdiklerini söylemeden geçemeyecem.

Baskı görmezdik belki ama psikolojik baskı çok olurdu. Annem bize her zaman onları (anne ve babamı daha doğrusu babamın şerefini!!) hakketmemiz gerektiğini dile getirirdi. Ben hep babama karşı hata yapmaktan korkarak yaşadım. Doğal olarak çevreden çabuk etkilenen bir aileye sahiptim. Çekirdek aileydi bizimkisi ama geniş ailenin baskısı vardı üzerimizde.
Dayı, Amca, Hala…. Herkesin konuşmaya hakkı vardı. Eee buna benimde hassaslığım eklenince, meğer farkında olmadan vajinismus olmuşum.

Lavaboya giderken çok korkuyordum., Yatarken ayaklarımı sıkıp yatıyordum, otururken bile çok korkuyordum… Ben böyle bir şeyi hiç bilmiyordum, ilk defa kendimde gördüm, ilk defa kendimde öğrendim varlığını. İşin kötü yanı evlendikten yaklaşık altı ay sonra böyle bir şeyin var olduğunu öğrendim. Ondan öncesinde korkaklık sanıyordum, değilmiş, bilinçsizlik..! Eğitimden öte şeylerde varmış.

Bizde bu tür şeyler konuşulmaz pek, kapalıdır. Belki bu yüzden yoksundum bu konudan. Ama istiyorum ki herkes bilinçlensin, bu durumda olan herkes bunun çözülebilen bir psikolojik yanılma olduğunu anlasın, korkmasın. Benim yaşadığım geceleri yaşamasın. Evet biz çok zor günler geçirdik.

Hemen hemen her gece sabahlıyorduk. Ya kavga ediyorduk yada buruk bir şekilde  yatıyorduk. Bir süre sonra birbirimize tahammülümüz kalmamıştı.

Tabi ben daha eziktim çünkü sebebi bendim. Birbirimizi çok severek evlendik, ailelerimiz sorun çıkardı., yalnız kaldık ama yinede birbirimizi bırakmayan , birbirimizden vazgeçmeyen biz çok uzaklaşmıştık birbirimizden. Taki SÜLEYMAN BEY`LE tanışıncaya kadar.

Gerçekten hayatımızı değiştirdi, kendime olan güvenimi yeniden kazandım. Kocamla yeniden evlenmiş gibiyiz birbirimize olan sevgimizi hatırlattık birbirimize… Yaklaşık 2 yıl çektik bu acıyı ama başardık, sorunumuzu çözdük ve çok mutluyuz. Biraz cesaret, biraz özveri.. şimdi kocamla çok mutluyuz ve Süleyman Bey`e çok teşekkür ediyoruz…

Ö.A ANTALYA

İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00