VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ
Başarı Öyküleri

Vajinismus Başarı Hikayesi - Giresun15.07.2020

Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Vajinismus tedavisi için Giresun'dan gelen hastamızın başarı hikayesi...

Ellerinde sihirli değnek olduğuna inandığımız Hera Klinik ekibi hepinize kucak dolusu merhaba...

Mektubumuza böyle başlamak istedim çünkü oraya gelmeden önce aklımda hep ne yani ellerinde sihirli değnek mi var nasıl 3-5 günde… nasıl % 100 çözüm? gibi sorular geziyordu. Ama öyleymiş gerçekten sihirli bir değnekmiş. İşte bu da bizim ‘ELVEDA VAJİNİSMUS’ hikayemiz…

Temmuz 2008 de çocukluk arkadaşım biricik aşkım eşimle evlendik. İlk günler tamam, olacak, heyecandan, korkudan diye geçiştirdik. Ama olmuyordu. Artık karanlık olmasını istemiyordum. Çünkü yine deneme yine olumsuzluk yine yaş dolu gözler… eşim mi ? sanırım her vajinismus hastasının eşi gibi tamam canım sen üzülme olacak hem olmasa da olur. Ben seni böyle de seviyorum. Hiç işe yaramayan psikolog denemesi internetten araştırarak yaptığımız egzersizler derken çevremizden hadi artık yaşınız geçiyor çocuk yapın… cümleleri ve gitgide bozulan bir psikoloji…

İşte iki yılın birkaç cümleyle özeti. Anlatırken kolay gibi ama yaşarken kabus gibiydi. Sonunda kararı verdik. Bu kabusu kendi kendimize çözemeyecektik. Yarıyıl tatilimizi sıkıntıyla acıyla geçirmek yerine iyi bir tedavi görmeliydik. Kılı kırk yaran iki kişi olduğumuz için günlerimizi internetin başında araştırma yaparak geçirdik. Sonunda bir gün kendimi Hera kadın sağlığı merkezinden randevu alırken yakaladım. Randevuyu aldım ama aklımda hep o soru vardı. Olacak mı acaba yoksa boşuna mı tüm bunlar?

Neyse sonunda 26 ocak 2011 de özellikle yazdım çünkü bu tarih bizim dönüm noktamız oldu. Heyecanla Heranın kapısını çaldık. Süleyman beyle huzurlu, rahat bir görüşme çok rahat kısa bir muayene derken ev ödevlerimizle…o gün oradan ayrıldık. Dönüş yolunda eşimle şunu düşündük. Biz o gün birkaç günlüğüne beynimizi Süleyman beye vermiştik. Yani o ne derse onu yapmayı gönülden kabul etmiştik. Ödevler sırasında o kadar rahattım ki sanki ben vajinismus hastası değildim. Eşim benden daha fazla korkuyordu. Beni üzeceğini acı vereceğini düşünüyordu. Doktorumuzun deyişiyle ben de eşimi penisismus hastası yapmıştım.

Ve tarihi gün 28 ocak…. Bu kadar mı yani? Bu kadar kısa sürede mi ? Tuhaf ama insan inananmıyor önceleri. Tamam bu sefer oldu ama ya bundan sonra ki deneme de olmazsa? Sorusu oluyor akılda. Ama hayır sonra Süleyman beyin sözleri çınlıyor kulaklarımızda. Bu işi çözdüysek geriye dönüş yok. Neden daha önceden gelmedik. Neden bu kadar acı çektik? Diyoruz bir yandan bir yandan da hayırlısı böyleymiş diyoruz.

Bize ikinci ve gerçek balayımızı yaşatan bizi bir ağabey sıcaklığında karşılayan utandırmadan germeden sıkmadan bize yaklaşan doktorumuz Süleyman beye kırk yıldır tanıyormuş gibi ısındığımız Gözde ve Ayla hanımlara sonsuz teşekkürlerimizi ve dualarımızı gönderiyoruz.

İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00