facebook

Vajinismus Tedavi Ücretleri Vajinismus tedavi ücretleri, fiyatları bu tedaviyi yapan merkezden merkeze değişmekte, hatta tedavi yöntemlerine göre oldukça farklılıklar göstermektedir.

Vajinismus Tedavisindeki Fiyatlar – Ücretler

Bazı merkezler vajinismus tedavi ücretlerini “paket ücretlendirme” şeklinde uygularken bazı merkezler ise “seans ücretleri” almaktadır.

Vajinismus tedavi fiyatları merkezlere göre değişkenlik göstermektedir.

Vajinismus tedavi ücretleri konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar; tedaviyi yapan merkezin bilgi- tecrübesi, bilimselliği, başarı oranı, samimiyet ve güvenirliliğidir. Çünkü ücretleri çok düşük olsa bile tedavi sonucunda problem çözülmediği takdirde, çiftler hem maddi hem de manevi anlamda çok büyük kayıplar yaşamaktadırlar.

Vajinismus tedavisinde uygulanan tedavi yöntemleri de son derece önemlidir. Bazı merkezler tedavi etmek adı altında son derece bilim dışı yöntemler kullanarak, hastaları maddi – manevi büyük yıkımlara uğratabilmektedirler.

Vajinismus tedavi merkezi seçerken uygulanan cinsel terapi yöntemlerinin bilimsel yöntemlerden oluşması son derece önemlidir.

Vajinismus Tedavi Ücretleri Nasıldır?

1- Paket ücretlendirme: Hastanın tüm tedavi için ödeyeceği ücret ilk başta bellidir. Tedavi süresi veya seans sayısı uzasa da vajinismus tedavi maliyeti, fiyatları artmayacaktır.

2- Seans ücretlendirmeleri: Vajinismus tedavileri için hastalar seans başı ücret öderler. Seanslar ortalama olarak 40 dakika kadardır. Vajinismus tedavi süresi uzarsa, doğal olarak ödenen toplam meblağ da artmakta, tedavinin toplam maliyeti, ödenen toplam ücretler yükselmektedir.

Seans ücretiyle çalışan merkezlerde seanslar genelde haftalık yapılır. Vajinismus tedavileri, klinikten kliniğe 4-6 ay arası veya 10-12 seans arası sürebilmektedir. Bu sürecin uzaması da her seans başına verilen ücret yüzünden, tedavinin maliyetini oldukça arttırmaktadır. Ayrıca zaman ilerledikçe manevi anlamda moral bozukluğu, bıkkınlık, tedaviye karşı isteksizlik gibi durumlar da ortaya çıkmaktadır. Bu açılardan bakıldığında paket ücretlendirme hastayı bir yerde güvence altına almaktadır.

Hastalarına tavsiyemiz; vajinismus tedavi merkezi / klinik seçerken, kendileri için tek belirleyici olarak vajinismus tedavi ücretlerini almamalarıdır. Unutulmamalıdır ki; eksik veya bireye uygun olmadan dizayn edilen tedaviler sonrasında sorunun çözüme kavuşamamasının oluşturacağı maliyet çok daha fazladır.

Vajinismus Tedavi Ücretleri (Tarafımızdan)

Vajinismus tedavi ücretleri konusunda paket ücretlendirme uygulamaktayız.

Tarafımızdan yapılan vajinismus tedavi ücretleri hastanın probleminin düzeyine ve uygulanacak tedavi yöntemine göre değişmektedir. Vajinismusun dört ayrı derecesi (düzeyi) vardır.

İlk seansta yapılan basit bir jinekolojik değerlendirme sonucunda hastalar; hangi tedavi yönteminin kullanılacağını, ortalama kaç seans süreceğini, tedavinin kaç günde biteceğini, vajinismus tedavi ücretini ve ödeme koşullarını öğrenmektedirler.

Tarafımızdan yapılan vajinismus tedavileri ortalama olarak 3 gün sürmektedir. Çok ileri düzeydeki vajinismus hastalarında bu süre 4-5 güne kadar uzayabilir.