facebook

Vajinismus Tedavi Süresi Nedir?Vajinismus çiftlerinin pek çoğunun akıllarında ‘vajinismus tedavisi ne kadar sürer’ şeklinde bir soru yer alır.

Vajinismus tedavi süreci, vajinismus tedavi merkezleri arasında oldukça değişkenlik göstermektedir. Ayrıca hekimlerin uyguladıkları vajinismus tedavi yöntemleri açısından da oldukça farklılıklar vardır.

Vajinismus tedavileri kliniklerde 3-6 ay arasında sürer. Özellikle Avrupa veya ABD gibi yabancı ülkelerde, vajinismus tedavisi görmüş olan bazı hastaların ifadesine göre vajinismus tedavi süresi bir kaç yıla kadar uzayabilmektedir.

Ancak günümüzde, bilimsel ve güncel tedavi yöntemleri sayesinde, vajinismus tedavi süresi 3 gün gibi bir süreye inebilmiştir.

Vajinismus Tedavi Süresi
Müessesemizde vajinismus tedavi süresi uygulanılan cinsel tedavi programına ve vajinismusun derecesine göre ortalama 3 gündür. İleri düzeydeki vajinismus hastalarında bu süre 5 güne kadar uzayabilir.

Tarafımızca uygulanan vajinismus tedavisi programında parmak egzersizleri de YOKTUR.

Vajinismus tedavi süresini etkileyen faktörlerin başında kişinin tedaviye inancı ve uyumu yer alır. Kararlı, azimli ve güvenli bir şekilde tedaviye başlamak süreci kısaltmaktadır. Diğer taraftan eş desteği de son derece önemlidir.

Erkeklerdeki cinsel sorunlar ve tedaviler
Tarafımızca, vajinismus tedavisi süresince erkek eşlere de bazı egzersizler vermektedir. Özellikle evlilik / birliktelik süresi uzadıkça erkek partnerlerde de bazı cinsel problemler gelişmektedir. Bu nedenle vajinismus tedavisine alınan hastaların eşlerindeki olası sorunlar açısından sorgulama yapılmalıdır.

Özetle; vajinismus tedavisi süresi için pek çok faktör vardır. İnançlı, kararlı ve sabırlı bir hastada vajinismus tedavi süresi son derece kısadır. Diğer taraftan vajinismus tedavi sonrası elde edilen sonuçlar kalıcıdır.

Tarafımızca vajinismus tedavileri, Jinekolog ve Avrupa Board Sertifikalı Cinsel Terapist Op. Dr. Süleyman Eserdağ ve ekibince yapılmaktadır.