facebook

Vajinismus Hakkında Bilimsel Yayınlarımız2003 yılından bu yana hizmet veren müessesemizde vajinismus tedavisi başta olmak üzere, değişik cinsel sorunlarla ile ilgili tedaviler uygulanmaktadır. Bu konuda ulusal ve uluslararası pek çok bilimsel çalışmalarımız bulunmaktadır.

Vajinismus tedavileri ile ilgili bilimsel çalışmalarımız aşağıda özetlenmiştir:

I. Cinsel tedaviler ile ilgili merkezimizin tecrübeleri ve tedavi sonuçlarımızdaki başarılar ilk defa 2005 yılı 20-23 Nisan tarihleri arasında, Ankara Bilkent Oteli'nde düzenlenen 4. Uluslararası Üreme Sağlığı ve Aile Planlaması Kongresi'nde oral prezantasyon şeklinde sunulmuştur.

II. 2005 yılı 17-24 Eylül tarihleri arasında Malta'da yapılan 10. Avrupa Hipnoz Kongresi (ESH)nde "Vaginismus Tedavisinde Medikal Hipnoterapi" ile ilgili oral sunumumuza geniş yer verilmiştir.

Vajinismus tedavilerinde, davranışçı terapiler ve relaksasyon egzersizlerine ek olarak uygulanan hipnoz tedavileri nispeten yeni bir tedavi konseptidir; tedavi başarısında ve sürecin hızlandırılmasında oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

III. 2006 yılı Ağustos ayında Meksika'da yapılan "Dünya Hipnoz Kongresi'nde" work-shop uygulamalarında kliniğimizde yaptığımız çalışmalar ile özellikle vajinismus tedavisindeki 0’lük başarı oranımız sunulmuş ve kongrede çok büyük ilgi ve takdir toplamıştır.

IV. 14-19 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapılan Türkiye'nin en büyük kadın-doğum kongresi konumunda olan ve Antalya Su Sesi Deluxe Hotel'de yapılan 6. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi'nde "Vulvar vestibulit sendromundaki cerrahi yaklaşımlarımız ve 0'lük tedavi sonuçlarımız" bildirilmiştir.

V. 14-19 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapılan, 6. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi'nde "Kliniğimize vajinismus problemi ile başvuran hastaların analizleri ve 0'lük tedavi sonuçlarımız" bilimsel bildiri olarak sunulmuştur.

VI. 18-23 Mayıs 2010 tarihleri arasında 8. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi'nde (TJOD) "merkezimizde vajinismus problemi ile başvuran 460 vajinismus hastasının analizi ve tedavi sonuçlarımız" oral sunu olarak yer almıştır.

VII. 18-23 Mayıs 2010 tarihleri arasında 8. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi'nde (TJOD) “merkezimizde vajinismus tedavisi gören hastaların eşlerinde ortaya çıkan erken boşalma, sertleşme sorunu ve cinsel isteksizlik” problemleri ile ilgili serbest bildiri yayınlanmıştır.,

VIII. 9-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılan 10. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi'nde (TJOD) “Merkezimizde 2005 ile 2012 yılları arasında tedavi edilen vajinismus hastamız ile ilgili tedavi sonuçlarımız” (1512 hastanın analizi) yayınlanmıştır (e-poster).

IX. 15-19 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılan, 12. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik ve 6. Akdeniz Ülkeleri Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde "Gebelik döneminde vajinismus tedavisi" poster bildiri olarak sunulmuştur.

X. 15-19 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılan, 12. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik ve 6. Akdeniz Ülkeleri Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde "Ülkemizde vajinismus nedenleri - 980 Olgunun Değerlendirmesi" bilimsel bildiri olarak sunulmuştur.

XI. 15-19 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapılan, 12. Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik ve 6. Akdeniz Ülkeleri Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi’nde "Üç Günde Vajinismus Tedavisi Mümkün mü? - 520 Olgunun Analizi" bilimsel bildiri olarak sunulmuştur.