facebook

Vajinismus tedavisi için Kayseri'den gelen hastamızın başarı hikayesi...

Süleyman bey,

Sözlerime nasıl ve nereden başlayacağımı inanın bilmiyorum. İçimde ki heyecanı, mutluluğu, başarmanın vermiş olduğu gururu…..daha 3 gün önce herkesten kaçan, içine kapanık, mutsuz ve hiçbir işe yaramadığını düşünen bir insan vardı aynada. Oysa şuan kendime bakıyorum da şu dünyada yapamayacağım hiçbir şey yok. Kendimi istanbulu fetheden fatih kadar cesur ve güçlü hissediyorum. Başkası için belki çok basit olan bu durum benim için farklıydı.

Kayseri’den eşimle yola çıktığımızda omuzlarımda kocaman bir yük, kafamda da acaba?lar vardı. İnternetten edindiğimiz bilgiler doğrultusunda Süleyman beyin bu sorunu çözeceğini biliyordum ama yinede aklımda soru işaretleri vardı. Benim 17 aydır çözemediğim şeyi bir doktor nasıl çözebilirdi ki? Üstelik 3 günde! Ancak bir mucize gerekliydi. Vajinama bırakın bir şeyin girmesini, daha ben aynada bile bakamıyordum. Kayseri’de ilk gittiğim jinekolog muayenesinde doktorun bana dediği şey; kendini kasma herkes yapıyor bu şeyi. Cümlesi parmak egzersizi ve antidepresan hapı. Eve geldiğimde yine yatak odasında sorunlarımla ve eşimle yalnız kalan bendim. Doktor söyledikleriyle kaldı. Tabi dediklerinin hiçbirini yapamadım. Bende canım acıyacak yırtılacak paramparça olacak, her yer kan olacak düşüncesi hakimken bir parmak nasıl girer oraya üstelik tırnaklı. Bütün bu sıkıntılarla boğuşurken komşularımın akrabalarımın arkadaşlarımın ve bilhassa eşimin ailesinin ‘ çocuk yok mu’ olmuyor mu yoksa gibi iğnelemeleri de cabası. Ben daha o işi yapamadım çocuğu nasıl yapayım. Eşimin iş arkadaşlarıyla bir araya geldiğimizde çocuk özlemim daha da artıyordu. Çünkü çoğu bizim gibi yeni evli ve çocukluydu. Kendimi gitgide daha da yalnız hissetmeye başlamıştım. Annem babam kardeşlerim doldurmuyordu o boşluğu.. zaten bu özlemle karar verdim bu illete yenmeye…yapacaktım azmimle yendiğim başarılarım gibi bunu da yenecektim. 14 yaşında ki küçücük kızlar yapabiliyorsa ordan bebek bile çıkabiliyorsa bende bunu yapabilirdim. Neyim eksikti onlardan. Milyonlarca insan yapıyor bugüne kadar ölen olmuş mu bu yüzden tabi ki hayır.

Ama oturduğum yerde bu telkinleri kendi kendime tekrarlamak yetmiyordu. Ben bunları bilincime söylüyordum, ya bilinçaltım? Bunları kabul etmiyordu. Bunun bir bilimsel ve psikolojik tedavisi olmalıydı. Ben sadece evimi temizleyebilirim bilinçaltı temizliği Süleyman beyin işi. Yani tek başıma yenebileceğim bir şey değildi. Benim ki sadece bilinçaltı da değildi. Bilgisizlik cinsel konularda ki eksikliğim kendimi tanımamamdı. Karar verdim hazırlığımızı yapıp kış ortasında düştük Ankara yollarına. Eşim maddi durumdan dolayı daha sonra gidelim dediğinde hayır demiştim. Erteleye erteleye 17 ay geçti. Bu sorun birçok ihtiyaçtan daha da önemli bence. Yeme içme kıyafet araba , ev hepsi boş…

Ankaraya geldiğimizde gergindim. Ruhum başka yerde bedenimde bu yabancı şehirdeydi. Ertesi gün randevum olduğu için bol bol dinlendim heyecanımı üzerimden attım. Ama kliniğe gittiğim o ilk gün kalbim yerinden çıkacaktı. Süleyman beyin karşısında ağladığımı unutamıyorum. Kapıdan ilk girdiğimde sıcacık bir ortam, güleryüzlü ayla ve gözde hanım rahatlamamda çok etkili olmuşlardı. Süleyman beyin kendinden gayet emin tavrıyla bizde olmaz diye bir şey yok 3. günde çözeceğiz cümlesi bir kez daha inandırdı beni kesinlikle başaracağıma. Kahraman olarak görüyordum karşımda ki insanı. Seanslara başladığımda anladım yapacaktım ben bunu. Kendime olan güvenim kat kat artıyordu. Bu kadar basit miydi her şey?. Ağrı yok, acı yok, parmak egzersizi yok… deliymişim diyorum 17 ay boşuna beklemişim. Üstelik ben ödleğin tekiyim. Ağlayıp zırlayan bir insandım. Ben yaptıysam herkes yapar…bende 3 düşünce hakimdi.

Yırtılacak parçalanacak bir penis nasıl girer o küçücük deliğe.
Cinsellik ayıp pis günah. Aileme karşı suç işliyormuşum gibi geliyordu.
Etten bir duvar var orda benim acaba vajinam yok mu?

Ne kadar saçma şeyler olduğunu çok şükür öğrendim. Cinsellik hayatın bir parçasıymış yapmak zorunda olduğumuz görev değilmiş bisiklete binmeyi öğrenmek gibi bu tedavi. bir kez öğrendiğim zaman ömür boyu unutmuyorsun şuan bu mektubu bir geç kız olarak değil 23 yaşında genç bir kadın olarak yazıyorum. Keşke Süleyman beyi daha önce tanısaydım rabbim onun gibi insanları başımızdan eksik etmesin hayatımda ayrı bir yeri var Süleyman beyin tekrardan sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim.

Vajinismus Başarı Hikayesi – Kayseri Vajinismus Başarı Hikayesi – Kayseri