VajinismusVAJİNİSMUSErtelemeyin, ÖzgürleşinBAŞARI ÖYKÜLERİMENÜ

Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu

Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu

Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu, 1986 yılında Nevşehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Nevşehir’de tamamladıktan sonra 2001 yılında girdiği sınavda il birincisi olarak Ankara Fen Lisesi’ne girdi. 2004 yılında ilk tercihi olarak Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak, 2010 yılında üniversiteyi derece ile bitirdi. Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) başarılı olarak ilk tercihi olan Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “Kadın Hastalıkları ve Doğum” ihtisasına başladıktan sonra, 2016 yılında “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı” oldu.

2016 - 2018 yılları arasında Muş Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışarak Devlet Hizmet Yükümlülüğünü tamamladı. Uzmanlık eğitimi ve sonrasında ağırlıklı olarak kadın cinsel sağlığı, cinsel isteksizlik, anorgazmi (orgazm olamama),ağrılı cinsel ilişki (disparoni) ve vajinismus üzerine eğitimler aldı ve birçok çiftin tedavisini sağladı. 2018 yılında devlet hizmetinden ayrılan Dr. Çalıkoğlu, özel bir hastanede bir yıl çalıştı.

Mecburi hizmeti boyunca çevre illerden de gelen yoğun hasta taleplerine cevap verdi. Bu arada pek çok genital estetik ve rekonstruktif operasyonu uygulama fırsatı oldu. 2019 yılında bir yıl süre ile İstanbul Özel Acıbadem Sağlık Grubu’nda çalıştı.

Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu 2020 yılında HERA İSTANBUL ailesine katıldı. Halen Nişantaşı’ndaki kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

Dr. Çalıkoğlu vajinismus tedavisi başta olmak üzere ağrılı cinsel ilişki, orgazm problemleri, cinsel isteksizlik gibi kadın cinsel sorunları üzerine ağırlıklı çalışmaktadır.

Diğer taraftan labioplasti, vajina daraltma (vajinoplasti),perineoplasti, genital bölge yağ transferi, vajinal lazer, genital radyofrekans uygulamaları yapmaktadır.

HERA Vajinismus Tedavi Derneği ve ISAGSS (Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Derneği) aktif üyesidir.

Evli ve bir çocuk annesi olan Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

HASTA ÖYKÜLERİ
HASTA ÖYKÜLERİ
İLETİŞİM ve RANDEVU
Merkezimiz HakkındaVajinismusErtelemeyin, Özgürleşin
0530 763 34 00